Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül: Bu bir casusluk faaliyetidir

28.03.2014 13:35
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Dışişleri Bakanlığı'nda yapılan toplantının sızdırılmasını değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül sızdırılan kayıtlara ilişkin sert açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Gül, ''Güvenlik toplantısının takip edilmesi devletin güvenliğine dönük bir casusluk faaliyetidir. Bu işi yapanlar cezalandırılacaktır'' dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin gazetecilerin soruları üzerine, şunları söyledi:

''Devletin en önemli güvenlik bürokrasisinin başındaki kişilerin bir araya geldiği bir toplantının takip edilmesi, dinlenmesi çok büyük bir cüretkarlık ve bu devletin güvenliğine dönük bir casusluk faaliyetidir.

EN ŞİDDETLİ ŞEKİLDE CEZALANDIRILACAKTIR

Devletin hiçbir zaman müsamaha edemeyeceği bir olaydır. Bununla ilgili hem Müsteşar hem Bakan hem de Başbakan ile görüştüm, ne gerekirse yapılacak. Bu faaliyeti kimler düşündü, kimler organize etti, kimler katıldı, kimler katkı verdi ve kimler yaptı, muhakkak ortaya çıkarılacaktır. En üst seviyedeki devlet bürokrasisinin, profesyonellerin bir araya gelip, bize yapacakları tavsiyeleri oturup konuştukları toplantılardır bu toplantılar. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Muhakkak bu işe bulaşanlar, katkı verenler kimlerse ortaya çıkartılacak ve kanunların emrettiği şekilde, en şiddetli şekilde de cezalandırılacaktır."

Kaynak: Haber7

Bu haber toplam 1286 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri