Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arapça fıkrası güldürdü

05.08.2012 18:09
Filistin Dostluk Derneği'nin iftar yemeğine katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez'in, yemek sonrası anlattığı Arapça fıkra Filistinlileri güldürdü.

 

Filistin Dostluk Derneği'nin iftar yemeğine katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in, yemek sonrası anlattığı Arapça fıkra Filistinlileri güldürdü. Prof. Dr. Görmez, yemek sonrası duayı da Arapça olarak yaptı.

Florya'da özel bir restoranda düzenlenen iftar yemeğine Türkiye Filistin Dostluk Derneği üyeleri ve Diyanet İşleri Başkanı Görmez katıldı. İftar yemeğinin ardından Arapça dua eden Prof. Dr. Görmez, iftarla ilgili anlattığı fıkra katılanların gülüşmesine neden oldu.

Prof. Dr. Görmez, Ramazan Ayı'ndaki bu iftar yemeği teşekkür ettiğini belirterek, şu fıkrayı anlattı: "Adamın biri katıldığı bir iftar yemeğinde ev sahibine 'Melekler size salavat getirsin ama Cibril (Cebrail) hariç'.

Adamın böyle söylemesine şaşıran ev sahibi, 'Neden Cibril hariç dedin?' diye sorar. Misafir ise cevaben, 'Cibril tatlıdan sonra salavat getirsin'."

Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in Arapça anlattığı bu fıkra Filistinlilerin gülüşmelerine neden oldu.

Bu haber toplam 3646 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri