Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bağış'a Zürih'te soykırım soruşturması

06.02.2012 14:41
Zürih savcısı, Egemen Bağış'ın 'soykırım yok' sözü üzerine ön soruşturma başlattı..

Zürih Savcısı Braunschweig, Bağış'ın Zürih'te söylediği "Ermeni soykırımı yoktur. Gelsin beni tutuklasınlar" sözleri üzerine ön soruşturma başlattı.

DAVOS'TA KONUŞMUŞTU

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu yıllık toplantısının ardından geçtiği Zürih'te Sezen Aksu'nun konserini izlemiş ve gündeme ilişkin soruları cevaplamıştı.

BAĞIŞ NE DEMİŞTİ?

Başmüzakereci Bağış, Fransa'daki 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarının reddini suç sayan yasa teklifiyle ilgili bir soru üzerine ''Bu konuda sayın Başbakanımız (Recep Tayyip Erdoğan) gerekenleri söyledi. Bu karar bizim için yok hükmündedir. Fransa'da akıl sahiplerinin akıl sahibi olmayanlardan fazla olduğuna inanıyoruz. İsviçre de bildiğimiz kadarıyla sözde soykırımı reddetmenin suç olduğu bir ülke. Biz bugün İsviçre'deyiz ve ben diyorum ki 1915 olayları soykırım değildir. Gelsinler beni tutuklasınlar. Bu tür çabaların ben yaşama şansı olduğuna inanmıyorum. Bunlar bir kağıt parçasından öteye gitmez'' ifadesini kullanmıştı.

 

Bu haber toplam 1940 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri