Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fenerbahçe'den kura açıklaması

31.08.2012 18:23
UEFA Avrupa Ligi'nde grup kuraları çekilişinin ardınan ilk açıklama Fenerbahçe Kulubü Başkanvekili Abdullah Kığılı'dan geldi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Abdullah Kiğılı, UEFA Avrupa Ligi'nde C Grubu'nda Fransa'dan Marsilya, Almanya'dan Mönchengladbach ve Kıbrıs Rum Kesimi'nden Limassol ile eşleşmelerini değerlendirdi. Takım olarak güçlü olduklarını belirten Kiğılı, düşülebilecek en iyi gruba düştüklerini belirterek, şampiyon olacaklarını iddia etti.

"Olabilecek en iyi gruptayız, Fransa ve Almanya liginde bir zamanların en iyi takımlarıydılar. Bugün Fenerbahçe'den daha iyi değiller." dediği NTVSpor'daki değerlendirmesinde Olympic Marsilya ve Mönchengladbach'ın eski güçlerinde olmadığını belirten Kiğılı, Kıbrıs Rum Kesimi temsilcisi Limassol'dan da 6 puan alacaklarını belirterek, şunları söyledi:

"Biz rakiplerimizden daha güçlüyüz ve bugün yapacağımız takviyelerle ve oturmuş bir Fenerbahçe takımıyla daha iyi olduğumuzu söyleyebilirim. Bir avantajımız daha var Alman ekibi 1 - 2 yıldır daha iyi, kadro olarak daha iyiye gidiyorlar. Ama Türklerin en çok bulunduğu yerlerden birinin takımı orası bizim için deplasman olmayacak. Müşterek olarak aynı seyirci ile maça çıkacağız.

Olympic Marsilya da aynı durumda. Türk seyircilerin, Fenerbahçelilerin çok bulunduğu bir şehir. Limassol, Rum Kesimi takımı. Onlardan 6 puan alarız umudundayım. Çekilecek en iyi kuralardan bir tanesini çektik diyebilirim."

UEFA İÇİN HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK, GEREKİRSE TRANSFERLER YAPACAĞIZ

Abdullah Kiğılı, "UEFA için hedefimizi koyduk, mutlaka üst taraflara çıkacağız. Gerekiyorsa yeni transfer ya da transferler yapacağız. Zamanımız var, Kadromuz iyi. UEFA'da hedefimizi şampiyonluk olarak koyacağımızı söyleyebilirim." dedi.

Kiğılı, transferlerle ilgili olarak sorulan bir soruya ise "Fenerbahçe'de transfer bitmez ve her zaman gündemimizde gerekiyorsa, ihtiyaç duyuluyorsa hemen alırız. Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman ile Futbol Şubesi Yöneticilerimiz birlikte 10 - 15 gündür araştırıyorlardı, orta saha için bir transfer çalışmaları vardı. Fakat bize gelen bir isim yok. Bu lig uzun, transfer dönemi bitebilir yeni dönemde olur. Ya bugün ya da bir dahaki transfer döneminde olur. Fenerbahçe büyük bir kulüp, maddi imkanları yeterli ve iyidir. UEFA kriterlerine uygun. Gerekiyorsa transfer yaparız."

Kiğılı, Şampiyonlar Ligi'nden elenmelerini de şanssızlıklarına bağlarken, "Şans bizden yana değildi, şansımız olsaydı Spartak Moskova'yı elerdik. 2 topumuz direkten döndü, 2 yüzde yüzlük golü kalecileri çıkardı. Olmadı diye hedef küçültmüyoruz, UEFA'da şampiyonluk hedefi koyduk inşaallah buna ulaşırız." diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haber toplam 1828 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri