Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dönem, temiz alışveriş dönemi!

10.07.2012 16:45
Vatandaş uygun ürünü bulabilmek için marketler mağazalar arasında kalmış durumda. Gıdadan deterjana, tekstilden kozmetiğe yüzlerce çeşit ürünü bünyesinde bulunduran marketlerin fiyat politikaları da birbirlerinden farklı. İşte temiz alışverişin püf noktal
emizlik ürünlerinde fiyatlar marketten markete farklılık gösteriyor... Hesaplı alışverişin yolu araştırmaktan geçiyor. Doğru seçim kazandırıyor
Alışverişlerde hesabını bilen kazanıyor. Vatandaş uygun ürün neredeyse oradan alışveriş yapmak istiyor. Gıdadan deterjana, tekstilden kozmetiğe yüzlerce çeşit ürünü bünyesinde bulunduran marketlerin, fiyat politikaları da birbirlerinden farklı. 
 
HANGİ ÜRÜN, HANGİ MARKETTE UYGUN ?
 
Vatandaş X ürünü bir markette daha ucuza bulurken; Y ürününe de başka bir markette daha uygun fiyata ulaşabiliyor. Marketler dönem dönem uyguladıkları kampanyalarla da fiyatlarında esneklik gösterebiliyor. Fiyat farklılığı temizlik ürünlerinde de tüketicilerin karşısına çıkıyor. Fiyatlar marketten markete değişiklik gösteriyor. Hesaplı alışveriş yapmak isteyen vatandaşın, artık market market dolaşmasına gerek yok. TAKVİM, vatandaşın işini kolaylaştırmak için bazı marketlerin temizlik ürünleri fiyatlarını araştırdı... Bu arada bazı merdiven altı deterjan üreticileri, ürünleri ucuza mal etmek için türlü hilelere başvuruyor. Markasız üretim yapan bu firmalar, deterjanlara kattıkları sahte, yanlış ve orantısız kimyasallarla vatandaşın sağlığıyla oynuyor. 
 
SAHTESİ TEHLİKELİ
 
Gerek ev ve bulaşık, gerekse kıyafet temizliğinde kullanılan sahte deterjanların ciddi sağlık problemlerine neden olabileceğini belirten uzmanlar, şunları kaydediyor: "Cilt ve solunum hastalıklarının temelinde sahte deterjanlar yatıyor. Tüketici dikkatli olsun." 
 
DETERJAN ALIRKEN BUNLARA DİKKAT!
 
 Eğer ürünün gramajından şüphelendiyseniz, mutlaka kasada tarttırın. Ürünün ağırlığı etiketinde yazandan farklı çıkabiliyor. 
 Ürünün kapağının kapalı olduğundan, şişesinin delik olmadığından emin olun. 
 Kullandığınız deterjanın kalitesini durulanmasından anlayabilirsiniz. İyi bir deterjan her zaman kolaylıkla durulanabilir. 
 İyi bir deterjan sert veya kireçli, her türlü suda kolaylıkla erir.   Kaliteli bir deterjan yağları parçalayabilmelidir
Bu haber toplam 3044 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri