Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu Hürriyet'e manşeti siz atın!

19.04.2011 17:21
12 yıl önce Ahmet Kaya için 'Vay şerefsiz' manşetini atan Hürriyet, kendi yazarının PKK bayrağı altında yayınlanmış fotoğrafını yayınladı.

12 yıl önce, fotomontaj olduğu ortaya çıkan PKK bayrağının altındaki Ahmet Kaya için 'Vay şerefsiz' manşetini atan Hürriyet, kendi yazarının PKK bayrağı altında yayınlanmış fotoğrafını yayınladı.

Hürriyet gazetesi geçtiğimiz günlerde öyle bir fotoğraf yayınladı ki okuyanları 14 Şubat 1999 tarihine götürdü. Ahmet Kaya'yı manşetlerinden karalama kampanyasını yürüten Hürriyet, bugün aynı duruma kendisi düştü. Ahmet Kaya'nın 1999 senesinde terörist Öcalan'ın resminin altında konser verirken gösteren fotomontaj resmi 'Ayıp ettin gözüm' şeklinde duyuran Hürriyet, hızını alamamış ve Ahmet Kaya'yı linç etme kampanyasına manşetleriyle katılmaya devam etmişti.  Ahmet Kaya'nın yurt dışına kaçmasına neden olan 'Vay şerefsiz' manşeti, Hürriyet için hala kara bir leke olarak duruyor.

Banu ARSLANTÜRK / ROTAHABER

YALÇIN DOĞAN PKK BAYRAĞI ALTINDA 

Hürriyet yazarı Yalçın Doğan, geçtiğimiz günlerde gittiği Diyarbakır ziyareti sırasında barış çadırlarını ziyaret etti. Doğan bu sırada çadırda bulunanlarla da hatıra fotoğrafı çektirdi. Ancak fotoğrafı önemli hale getiren ise resim karesine giren PKK bayrağı ve Öcalan'ın fotoğrafı oldu.

Söz konusu fotoğraf geçtiğimiz haftaki Hürriyet gazetesinde yayınlandı. 12 yıl önce benzer bir fotoğraf için Ahmet Kaya'yı linç eden Hürriyet'in aynı pozu veren yazarını göklere çıkarması ise dikkat çekti.

 

 
Bu haber toplam 16134 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri