Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Müslümanlara suikast planı

21.06.2013 01:54
ABD Başkanı Barrack Obama ve İsrail karşıtı Müslümanlara suikast planı, hayata geçirilmeden önlendi.

ABD Federal Soruşturma Bürosu FBI , Obama ve İsrail karşıtı Müslümanlara suikast düzenlemek için yüksek radyasyon veren "X-Ray silahı" geliştiren iki ABD vatandaşını gözaltına aldı.

ABD basını hedefin Obama olduğunu yazarken, Guardian, "Hedefte Müslümanlar vardı" dedi. FBI, Amerikan enerji şirketi General Electric'te teknisyen olarak çalışan Glendon Scott Crawford ve mühendis Eric J. Feight'ı ölümcül radyasyon yayan bir "X-Ray" silahı geliştirmek suçlamasıyla geçtiğimiz Salı günü gözaltına aldı.

Federal Soruşturma Bürosu'nun Crawford ve Feight'e yönelik suçlamaları ise oldukça ağır ve 15 yıla kadar hapis cezası gerektiriyor.

FBI'ya göre, teknisyen Crawford ve mühendis Feight uzun bir süredir yeni bir suikast silahı üzerinde çalışıyor. İkilinin hedefinde ise ABD Başkanı Barack Obama ve İsrail karşıtı Müslüman muhalifler var.

Amerikan ABC televizyonunun haberine göre, geçtiğimiz Salı günü FBI tarafından gözaltına alınan 49 yaşındaki Glendon Scott Crawford ile 54 yaşındaki Eric J. Feight'in hedefinde özellikle ABD Başkanı Barack Obama vardı.

Habere göre, söz konusu iki kişi, ölümcül radyasyon yayan X-Ray silahı geliştirmek için uzun zamandır çaba harcıyor ve bunun için finansal kaynak arıyorlardı. FBI'ın bir kamyonun içinde ele geçirdiği silahın "işlevsel" ve "ölümcül" olduğu iddia edildi.

Haberde, Crawford'un ölümcül "X-Ray silahı"nı geliştirmek için 2012 yılında bazı Yahudi kuruluşlarına başvurarak, finansal kaynak aradığı ifade edildi.

UZAKTAN KUMANDALI
Crawford ve Feight'in geliştirdikleri silahı aynı zamanda uzaktan kontrol etmek için bir mobil cihaz da geliştirdikleri iddia edildi.

Soruşturmayı yürüten Geoffrey Kent, "Crawford özellikle bazı Müslümanlar ile İsrail karşıtı bazı kişi ve grupları hedef olarak belirledi" dedi.

HEMEN ÖLDÜRMÜYOR
ABD yetkililer, Crawford ve Feight'in geliştirdiği silahtan yayılan radyasyonun etkisini, saldırıdan birkaç gün sonra gösterdiğini ve ölümcül olduğunu da açıkladı. Crawford ve Feight'e yöneltilen suçlamalar kanıtlanırsa, 15 yıla kadar hapis cezası alabilirler.

Kaynak: NTVMSNBC 

Bu haber toplam 2166 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri