Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Anti Kapitalist Müslüman Gençler' Taksim'e yürüyor...

01.05.2012 11:40
1 Mayıs kutlamalarının en dikkat çekici olayı 'Anti Kapitalist Müslüman Gençler'in Taksim'e yürümesi oldu.

1 Mayıs kutlamaları için Fatih Camisi 'nde toplanan “Anti Kapitalist Müslüman Gençler”, iş kazalarında ölen işçiler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

“Anti Kapitalist Müslüman Gençler”, 1 Mayıs kutlamaları kapsamında Fatih Camii 'nde bir araya geldi.

Aralarında hareketin sözcüsü İhsan Eliaçık ve Has Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Bekaroğlu 'nun da bulunduğu yaklaşık 150 kişilik grup, iş kazalarında hayatını kaybeden işçiler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

“Kapitalizmle Mücadele Korteji” adlı kortej oluşturan grup, “Kölelere özgürlük” sloganıyla Taksim 'e doğru yürüşe geçti.

"Mülk Allah'ındır" pankartı açan grup, “Malda yalan mülkte yalan”, “Asgari ücretle işçi çalıştıranın vay haline”, “Başörtüsüne şartsız özgürlük”, “Dünya malı dünyada kalır” ve "Muhammed'den Musa'ya önderlere bin selam" dövizleri taşıdı.

Gösteriye katılanlardan biri, “Emekçi kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek, AVM ve şantiyelerde ölen kimsesiz işçilerin yanında olduğumuzu göstermek istedik. Onurlu bir mücadele içinde olduğumuzu göstermek istiyoruz. Bu ilk oluyor, devamı gelecek” dedi.

Kutlamalara katılan diğer bir kişi ise “Çağrımızın burada kalmamasını, mevcut iktidarın olumlu adımlar atmasını istiyoruz. Asgari ücrette yapılandırma istiyoruz” diye konuştu.
 

Bu haber toplam 3992 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri