Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

10 yaşındaki Mehmet üzerinden Kürtler'i kışkırtıyorlar

26.03.2014 11:30
Berkin Elvan'ın ölümü üzerinden yapılan propaganda bu kez de Silvan'da yaralanan Mehmet Ezer üzerinden yapılıyor. Kürtler seçim öncesi kışkırtılarak sokak terörü hortlatılmaya çalışılıyor.

Gezi olayları sırasında polisin attığı gaz fişeği başına isabet edince yaralanan ve daha sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan'dan sonra şimdi de Mehmet Ezer gündemde. 

10 YAŞINDAKİ MEHMET YARALANDI

10 yaşındaki Mehmet Ezer, Diyarbakır Silvan'da polisin attığı gaz kapsülünün başına isabet etmesiyle yaralanarak Silvan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

KÜRTLER'İ KIŞKIRTMAYA BAŞLADILAR

Mehmet'in hastaneye kaldırılmasını fırsat bilenler Berkin Elvan'ın cenazesinde yaptıkları gibi sokak olaylarını kışkırtma çabasına girişti. Gezi olayları da dahil olmak üzere son 6 aydır meydana gelen sokak olaylarında yer almamayı tercih eden Kürtler, 10 yaşındaki Mehmet üzerinden tahrik edilerek sokak savaşının önü açılmaya çalışıldı. Kendileri sokağa çıkıp polisle çatışmayı göze alamayan kesimler, sokak eylemlerinde güvendikleri Kürtler'i tahrik etmek için gece boyunca Twitter'da mücadele etti. 

ÖLMESİNİ İSTEYENLER BİLE VAR

Bu sırada Mehmet'in başına gelen olayla ilgili kışkırtmalar "çocuğun ölmesini bekleme"seviyesine kadar indi. Kimileri ise Mehmet'i Twitter'da öldü göstererek tahrik seviyesini en yükseğe çekti. 

SARIGÜL'DEN "SIRRI SÜREYYA ÖNDERLİ" MESAJ

Öte yandan Mustafa Sarıgül de bir tweet atarak, "Siyasette çocukları öne sürenlere" tepki gösterdi. Sarıgül, daha sonra sildiği bu tweet'inde aynı zamanda Sırrı Süreyya Önder'e de tepki göstererek onun seçmen kitlesini etkilemeye çalıştı. "Sırrı'nın kitlesi sokak eylemcileri" algısı oluşturmaya çalışan Sarıgül, Önder'e oy vermeyi düşünen CHP tabanına da mesaj göndermiş oldu. Sarıgül'e tepki ünlü oyuncu Rıza Kocaoğlu'ndan geldi. Karadayı dizisinden tanıdığımız Kocaoğlu, "Sen istanbulda çocuğunla gidince demokrasi bayramı oluyor, Silvan'da çocuğuyla gelince öne sürmekmi oluyor" diye çıkıştı. 

ensonhaber

Bu haber toplam 2030 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri