Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"100 Bin Sözleşmeliye Kadro"ya Onay

01.08.2013 19:02
Cumhurbaşkanı Gül, 100 bin sözleşmeli personelin kadroya alınmasını da içeren torba kanunu onayladı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kamuoyunda "Torba Kanun" olarak adlandırılan ve çok sayıda kanunda düzenleme öngören "Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"u onayladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre Gül, 6495 sayılı "Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"u yayımlanmak üzere Başbakanlık'a gönderdi. 

Kanun, 4/B'liler, mahalli idareler ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 100 bin sözleşmeli personelin kadroya alınması, şehit yakını, gazi, muhtar ve köy korucularına yeni haklar verilmesi, meraların geçici yerleşime açılması, sürücü belgelerinin değiştirilmesinin de arasında bulunduğu çok sayıda düzenlemeyi içeriyor.

Gül'ün onayladığı kanuna göre 4/B'liler, mahalli idareler ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 100 bin sözleşmeli personel kadroya alınacak.

Sürücü belgeleri süreli olarak verilecek. İlk defa sürücü belgesi alanlar, en az bir yıl süre ile aday sürücü olarak kabul edilecek. Ehliyet yenilemede 15 lira alınacak.

Vekil Kur'an kursu öğreticisi olarak görev yapanlar ile 4 Mayıs 2005 ile 30 Haziran 2013 arasında en az 3 ay süreyle bu görevde bulunanlar kadroya geçirilecek.

Spor müsabakalarına dayalı yasa dışı bahis ya da şans oyunları oynatan ve  oynanmasına yer ya da imkan sağlayanlara yönelik para ve hapis cezaları artacak.

İzin verilen vakıf, kurum ve kuruluşlar dışında "diyanet" kelimesi isim olarak kullanılamayacak.

Bu haber toplam 1824 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri