Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İktidar 12 Eylül'den kaçıyor mu?

29.12.2010 14:33
CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, 12 Eylülcülerden hesap sorulmasını içeren yasa teklifinin TBMM Adalet Komisyonu'nda bekletilmesine tepki gösterdi.

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, 12 Eylülcülerden hesap sorulmasını içeren yasa teklifinin TBMM Adalet Komisyonu'nda bekletilmesine tepki gösterdi. Anadol, "12 Eylül referandumunda çıkarınız için ağlayacaksınız, rol yapacaksınız, hesaplaşma sırası gelince kaçacaksınız." dedi.

Anadol, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında hükümeti eleştirdi. 12 Eylülcülerin yargılanması için yasa teklifi sunduklarını, ancak teklifin önce Meclis Bakanlığı'nda, ardından da TBMM Adalet Komisyonu'nda bekletildiğini ileri süren Anadol, yasa tekliflerinin bir an önce gündeme alınmasını istedi.

12 Eylül'de idam edilen Erdal Eren için saygı duruşu yapan bir grup öğrencinin yine polis tarafından fişlendiğini belirten Anadol, "Erdal Eren için ağladılar. Ne oldu? 3 gün önce Erdal Eren'i anan öğrenciler polis tarafından fişlendi. Hani Erdal Eren için ağlıyordunuz?" ifadesini kullandı.

Suikasta kurban DİSK Genel Başkanı Kemal Türkler'in davasının zaman aşımından dolayı düşmesini eleştiren Anadol, TBMM'ye bu konuda birçok kereler önerge vermelerine rağmen bir cevap alamadıklarını söyledi. Anadol, "Derin devlet AKP'nin içinde. Kemal Türklerin davasını zaman aşımına uğratan da derin devlettir. Bunlar 12 Eylül çocuğu. Bunlar 12 Eylül'den hesap sorabilir mi?" diye konuştu.

Anadol, 12 Eylülcülerle hesaplaşmayı içeren yasa tekliflerinin derhal Adalet Komisyonu'nda ele alınmasını istedi. Anadol, "12 Eylül'le hesaplaşmanın arkasını bırakmayacağız, istismarcıların yakasına yapışacağız. 12 Eylül referandumunda çıkarınız için ağlayacaksınız, rol yapacaksınız, hesaplaşma sırası gelince kaçacaksınız." eleştirisinde bulundu.

CİHAN

 

Bu haber toplam 1988 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri