Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

13 yaşında aşkı için ölüme gitti‏

22.07.2011 01:27
Danimarkalılar şokta! Danimarkalılar bu olayı konuşuyor...

ATİLA ALTUNTAS/STOCKHOLM

Tüm Danimarka şokta! Dün meydana hazin olay, tüm Danimarkayı şaşkına çevirdi. Aynı kızı seven 13 yaşındaki iki gençten biri ölüm düellosunda hayatını kaybetti. Aftonbladet'in haberine göre çok iyi arkadaş olan 13 yaşındaki iki Danimarkalının aynı kıza aşık olması nedeniyle Kısa sürede dostlukları düşmanlığa dönüştü. Bu sebeple de iki arkadaşın, sevdikleri kıza kendilerini ispat etmek için facebook'ta birbirlerini ölüm düellosuna davet ettikleri bildirildi.

Sonu dramatik bir şekilde ölümle biten düelloyu, her iki Danimarkalı gencin arkadaşları ve âşık oldukları kızında izlediği belirtildi. Olay dün gece saat gece 9.30’da Sönderborg Borgmester Andersens Vej futbol sahasında gerçekleşirken, gençlerden biri yanında getirdiği bıçakla diğer arkadaşını kalbinden ve ciğerinden yaraladığı belirtildi.

Olay yerine gelen polis tarafından ağır yaralıvClaudio isimlivgenç, acilen hastaneye kaldırılsa da, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği belirtildi. 

Böyle bir trajedi Danimarkayı derinden sarstı. Buzamana kadar hiç böyle bir olayla karşılşmadık'' diyen Sönderborg Belediyesi çocuk ve aileden sorumlu birimin şefi Marianne Korsgaard Helms, '' 13 yaşındaki katil zanlısının ailesine durumu anlattık. Kendisinide yaşı tutmadığı için sosyala teslim ettik. Oradanda Çocuk Islah Evine gönderilecek'' Dedi.

 

 

 

Kaynak:
Bu haber toplam 3520 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri