Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

14 Aralık operasyonunda tutuklama kararı çıktı mı?

19.12.2014 01:11
14 Aralık operasyonunda ifadeler tamamlandı. Hakimin kararı bekleniyor.

Aralarında Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın da bulunduğu 12 kişinin Adliye'deki sorgusu tamamlandı. Hakimin kararını bugün saat 14'te açıklanacağı belirtilirken avukatlar, kararı tutanağa geçirdi. 

Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca'nın da aralarında bulunduğu 12 kişinin adliyedeki sorgusu bitti. Hakim ile görüşen avukatlar, kararın saat 14'te açıklanacağının kendilerine iletildiğini ve bunun tutanağa geçirildiği belirtti.

MESCİT TALEBİ

Bu arada adliyenin soğuk olması nedeniyle gözaltına alınanların mescit talebi kabul edildi. Sanıkların geceyi adliyede bulunan mescitte geçireceği belirtildi.

AVUKATLARA GÖRE TUTUKLANACAKLAR

Hidayet Karaca'nın Avukatı Fikret Duran ise "Hiç kimsenin tereddütü olmasın, bugün buradan tutuklama çıkacak. Müvekkilim Hidayet Karaca Tutuklanacak" dedi.

Avukat Duran mahkeme sorgusu devam ederken çarpıcı bir iddiada bulunarak, " Hiç kimsenin tereddütü olmasın, bugün buradan tutuklama çıkacak. Müvekkilim Hidayet Karaca Tutuklanacak " dedi.

Duran, “Bir kurgu yapılmış, hikaye yazılmış ve kumpas kurulmuş. Önce medya, istihbarat kaynaklarına dayandırılarak haberleştiriliyor, akabinde özel kurulmuş ekibin operasyonları geliyor" diye konuştu. Kalabalığın adliye önündeki bekleyişi sürüyor.

Bu haber toplam 1358 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri