Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

1453 Kartallar ülkücü çıktı!

23.09.2013 13:52
Beşiktaş taraftarlarını galeyana getirdikleri ve AK Parti ile ilişkisi bulundukları iddia edilen 1453 Kartallar grubunun liderinin yaptığı açıklamada "Ülkücüyüm. Siyasi iradem ülkücülük" dediği ortaya çıktı.

Beşiktaş - Galatasaray derbisinde sahaya indiği iddia edilen ve AK Parti oluşumu olmakla suçlanan 1453 Kartalları twitter hesabından iddialara yanıt verdi. 1453 Kartalları’nın aynı zamanda “Ya Allah Bismillah Allahu Ekber” sloganı atarak tribünleri karıştırdığı da iddia edilmişti.

AK Parti ile ilişkilerinin bulunmadığını açıklayan 1453 Kartal Grubu’nun lideri de geçtiğimiz günlerde bir gazeteye verdiği röportajında "Ülkücüyüm. Siyasi iradem ülkücülük." İfadelerini kullanmıştı.

1453 Kartallar Twitter’da resmi hesaptan attıkları mesajlarda "Biz şiddet yanlısı taraftarlar değiliz; sahaya atlayanlardan değil; BEŞİKTAŞ'ımıza tam destek verenlerdeniz!" ifadelerini kullandılar. Grup yaptıkları açıklamada AK Parti iddiasına da yanıt verdi.

BİZ HERHANGİ BİR PARTİNİN KURULUŞU DEĞİLİZ

Bizler herhangi bir partinin kurduğu taraftar oluşumu değiliz; bizler BEŞİKTAŞ'ımıza gönül veren, siyah beyaza aşık taraftarlarız! Biz tribünde siyaset istemiyoruz, bizim amacımız 90 dakika boyunca BEŞİKTAŞ'ımızı desteklemek, gücüne güç katmaktır!

"1453 TARİHİNDEN GOCUNANIN TÜRKLÜĞÜNDEN ŞÜPHE EDERİM"

1453 Kartalları'nın isminin duyulmasıyla beraber sorular da arka arkaya gelmeye başladı. Grubun kurucusu ve lideri Aşkın Aydoğmuş Radikal Gazetesi'ne verdiği röportajda işte bu soruları cevapladı. "Beşiktaş tribünleri sadece solcudur gibi bir anlayış var. Bu yanlış."

Erdoğmuş kendi siyasi görüşünü de aynı röportajda şu şekilde açıklamıştı; "Ülkücüyüm. Siyasi iradem ülkücülük."

1453 Kartalları'nın Çarşı grubuna karşı, iktidar yanlısı bir grup olduğu görüşüne ise grubun lideri Erdoğmuş karşı çıkıyor; "1453 Kartalları ismi neden bu kadar antipatik oluyor? İstanbul'un fethi, siyasi bir terim değil. Bu tarihten gocunanların Türklüğünden şüphe ederim.Vatanımı, milletimi seviyorum. Ama hükümetin  yalakası değilim."

Kaynak: ROTAHABER / ÖZEL

 


 

Bu haber toplam 3268 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri