Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

15 kişi timsahlara yem oldu

03.03.2009 21:00
Şiddetli yağışlar nedeniyle ekinlerin tahrip olduğu Mozambik'te son 3 ayda en az 15 kişinin timsahlara yem olduğu açıklandı.
Ekinlerin tahrip olması nedeniyle yiyecek aramaya çıkan 15 kişinin Shire Nehri yakınlarında, timsahların saldırısına uğradığı ifade edildi.

Zambezia İl Tarım Müdürü Mahomed Vala konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bölgedeki timsah nüfusunun her geçen gün biraz daha arttığını ve yetkililerin timsah saldırılarını önleyemediğini söyledi. Vala ayrıca, yetkililerin zaten timsah nüfusunu azaltmak için elinden geleni yaptığını belirterek, timsahlara silahla ateş açtıklarını ve halkı timsahlarla mücadele konusunda eğittiklerini de vurguladı.

Aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen seller dolayısıyla her yıl çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği Mozambik'in, durumdan en fazla zarar gören ülke olduğu belirtiliyor.

Sellerin neden olduğu can kayıplarının yanı sıra bölgede yaygın olarak görülen kolera gibi salgın hastalıklar ve timsah saldırıları sonucu da çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği kaydediliyor.

Bu haber toplam 1108 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri