Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

15 Temmuz gecesi Büyükada'da gerçekleşen sır toplantıyı kabul etti!

11.09.2016 01:57
15 Temmuz gecesi Büyükada’da toplanan FETÖ’nün sözcülerinden Barkey o gece adada diğer ajanlarla toplantı yaptığını kabul etti. Askeri kalkışma gecesi oteli terk eden Barkey, yazısında sır toplantıyı nasıl bulduğunun şaşkınlığını yaşadığına vurgu yaptı.

15 Temmuz günü Büyükada’da 10 CIA ajanıyla toplantı yaptığı ortaya çıkan Henri Barkey, bunu ortaya çıkmasıyla güvenlik birimlerine öfke kustu. Barkey; "bilgilere ancak güvenlik birimlerinden elde edilebilecek bilgilerdir” diyerek sır toplantıyı itiraf etti. FETÖ’cü Barkey, "Benim suçlanmam Bay Gülen’in ABD’den sınır dışı edilmesini sağlamaktır” dedi.

Barkey, ABD’deki hapishaneden Türkiye’ye getirilen katil Scott Peterson’in orada olmadığına ilişkin herhangi bir ifade kullanmaması da dikkat çekti.

10 AJAN AYNI GÜN GELDİ

Cunta girişim gecesi Büyükada’da toplantı yapan FETÖ’nün sözcülerinden Barkey gerçekleri bir bir itiraf ediyor. FETÖ’nün dünya çapındaki faaliyetlerini haber yapan hizmetnews sitesine bir yazı yazan Barkey o tarihte Büyükada’da ismi geçen diğer ajanlarla birlikte toplantı yaptığını kabul etti. Barkey 'in davet ettiği 10 CIA ajanı 15 Temmuz günü Türkiye'ye giriş yapmıştı.

Barkey, belirtilen tarihte Büyükada’da bir “seminer” yaptığını ve bu çalışma için konunun uzmanlarının da Büyükada’ya geldiğini ve İran’ın komşularıyla ilişkisinin masaya yatırıldığını iddia etti.

Barkey yazısında terör örgütü liderine de sahip çıktı: Herhangi bir delil olmaksızın benim ve meslektaşlarımın böylece suçlanması ABD’yi zorlayarak Bay Gülen’in sınır dışı edilmesini sağlamak ve ABD’nin Suriye’deki Kürtlere verdiği desteği durdurmaya zorlamak için gerçekleştirilmiş sinsi bir çabadır.

PETERSON’U ES GEÇTİ

Barkey’in ABD’deki hapishaneden Türkiye’ye getirilen azılı katil Scott Peterson’in orada olmadığına ilişkin herhangi bir ifade kullanmadı.

 
Bu haber toplam 1036 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri