Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Siyaset ve Politika Aynı Şey Değil"

25.04.2013 17:43
AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu 15. Dönem "Yerel Yönetimler- III" Ankara İl Açılış Programı AK Parti Genel Merkez'de gerçekleşti.

15. dönem Siyaset Akademisi'nin ilk dersinde konuşan Mehmet Ali Şahin, "Bu akademinin adı Siyaset Akademisi olmayıp da politika akademisi olsaydı buraya gelmezdim Süleymancığım." diyerek siyaset ve politikanın ayrı kavramlar olduğunu vurguladı. Siyasetin hizmet anlamına geldiğini söyleyen Şahin, kendilerinin de AK Parti çatısı altında ülkeye, millete ve tüm insanlığa hizmet için çalıştıklarını kaydetti. "Görüyorum ki burada yüzlerce genç katılımcı var, bir çoğu aktif olmak istiyor ve benimde bu anlamda sizlerle konuşuyor olmam beni heyecanlandırıyor." diyen Şahin şu mesajı sözlerine ekledi, ben siyasete 1983'te girdim. 12 Eylül sonrası bir çok siyasi oluşumlarda bulundum. Bu zaman içerisinde kurucu İlçe Başkanlığından, Genel Başkan Yardımcılığına kadar geldiğim süreçte hiç bir zaman bir göreve gelmek için yanıp tutuşmadım.

   Talip değil, matlûb olun, görev istenmez verilir." şeklinde konuştu. Son olarak, "İnsanlara mağdurken farklı, muktedirken farklı davranmayın diyen Şahin, Şeyh Edebali'nin şu sözleriyle konuşmasına son verdi.

Bir baş ol ki oğul; dimdik durasın,çiğnenip ezilmeyesin...
Bir göz ol ki oğul; iyiliği göresin, peşinden yürüyesin...
                          Bir dil ol ki oğul; zehire bal süresin...                  
                          Bir el ol ki oğul; yoksulu giydiresin...
              Bir yürek ol ki oğul; her zaman Hak diyesin...
              Şu üç kişiye; yani cahiller arasındaki alime
                                 zengin iken fakir düsene ve
                         hatırli iken, itibarını kaybedene acı !     

Bu haber toplam 2270 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri