Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

16 bin 200 sağlık personeli Alınacak

10 Şubat 2009 / 10:35
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 16 bin 200 sağlık personeli alımı yapılacağını bildirdi
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 16 bin 200 sağlık personeli alımı yapılacağını bildirdi.
Erzurum'un Oltu ilçesinde Sağlık Meslek Lisesi Spor Salonu'nda halka hitap eden Bakan Akdağ, sağlık personeli alımı için ilanların yapıldığını, yerleştirmelerin ise Mart ayı içerisinde gerçekleştirilmesinin planlandığını söyledi.

Alınacak personel içerisinde acil tıp teknikeri ve acil tıp teknisyenleri bulunduğunu bildiren Akdağ, şöyle konuştu:

“Şu anda ilanları yaptık. 16 binin üzerinde, 16 bin 200 sağlık personelinin nasip olursa Mart ayı içerisinde yerleştirmelerini yapmış olacağız, yeni personel alımı yaparak. Bunların içerisinde bin 200 kişi civarında paramedik dediğimiz acil tıp teknikerleri var. 800'e yakın sağlık meslek liselerinde yetişen acil tıp teknisyenleri var. 800 sayısı oldukça iyidir. Dolayısıyla bu kardeşlerimizin önemli bölümü işe yerleşme imkanı bulacaklar.”

Akdağ, sağlık meslek liselerinden 90'lı yılların başında mezun olup da işe giremeyenler bulunduğunu anımsatarak, şunları kaydetti:

“Bunların sayısı çok fazlaydı. İşe giremiyorlardı. İşe girememiş 100 kişi varsa 90'ı bugün işe girdi. Geriye kalan 10'u ise puanları düşük. Ama biliyorum ki önümüzdeki yıllarda onlar da işe girecekler. Sağlık personeli açısından az tercih edilen bölgelerde puanlar düşük. Buralar tercih edilirse işe girmek daha kolaylaşır.”

Hükümet olarak yaptıkları çalışmalara da değinen Bakan Akdağ, yapılan hizmetlerde ayrımcılık yapmadıklarını, bu konuya çok önem verdiklerini belirtti.

Kendilerine oy veren ya da oy vermeyen illere aynı hizmeti götürmeye çalıştıklarını ifade eden Akdağ, “Siyasette ayrımcılık yapmaması gereken birinci derecede kişiler bizleriz” diye konuştu.

Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek'i de makamında ziyaret eden Bakan Akdağ, buradaki konuşmasında da, Türkiye'de bazı kesimlerin AK Parti'yi yıpratmak isterken ülkeye zarar verdiğini, ancak bunun farkında olamadıklarını belirterek, “Bunu yaşam biçimi yapan yazar, çizerler var. Milletimiz bunu çok iyi biliyor. Sağdan soldan karalamalarla milletin aklını çelemiyorlar” diye konuştu.

Bakan Akdağ, daha sonra kara yoluyla Erzurum'a geldi.


Bu haber toplam 1040 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri