Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

16 terörist öldürüldü! 100 terörist silahlarını bırakıp kaçtı

20.03.2016 12:17
Mardin'in Nusaybin ilçesinde 16 terörist öldürüldü. Diyarbakır Bağlar'da 100 terörist silahlarını bırakıp kaçt

Terör örgütü doğu ve güneydoğuda darbe üstüne darbe almaya devam ediyor. Operasyonların devam ettiği Mardin Nusaybin'de 200 kişilik PKK'lı çembere alındı. Diyarbakır Bağlar'da ise 100 PKK'lı silahlarını bırakıp, kaçtı. Terör örgütünün Bağlar sorumlusu gizlendiği kanalizasyonda yakalandı. Nusaybin, Yüksekova, Sur ve Şırnak'ta 16 terörist öldürüldü.

NUSAYBİN'DE SIKIŞTILAR 

Suriye'nin Kamışlı kentine sıfır noktada yer alan Mardin Nusaybin kırsaldan geldikleri belirlenen 200 kadar PKK'lı grup, Abdulkadir Paşa Mahallesi'nde çembere alındı. Operasyonda 7 terörist öldürüldü. Hakkâri Yüksekova'da kırsaldan geldiği belirtilen yaklaşık 400 teröriste yönelik operasyonlar da devam ediyor. Operasyonda önceki gün 7 PKK'lı terörist öldürülürken, dün de 3 terörist öldürüldü.

BAĞLAR'DAN KAÇTILAR 

Diyarbakır Sur'da ağır kayıp veren terör örgütü Bağlar'da ağır darbe alıyor. 100 kişilik terörist grup Kaynartepe'de çembere alındı. Bağlar'da 4 gün durabilen teröristlerin çamberden çıkmak için kanalizasyon ve tünellerden kaçmaya çalıştıkları belirlendi. Kaçan teröristlerin silahlarını bıraktıkları anlaşıldı. Dün ilçede 1 terörist etkisiz hale getirildi. Şırnak'ta ise 3 adet el yapımı patlayıcı imha edildi, 5 terörist öldürüldü. Tunceli'de düzenlenen operasyonda 7 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

LAĞIMDA YAKALANDI

Bağlar sorumlularından olduğu belirtilen ve kırsaldan geldiği öğrenilen bir terörist (üstte) gizlendiği kanalizasyonda yakalandı.

Bu haber toplam 1342 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri