Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

17 Aralık açık bir darbe girişimidir

28.01.2014 00:41
Son Gündem Programında 17 Aralık Operasyonu Değerlendirildi.

Gündoğdu: “12 Eylül’de ve 28 Şubat’ta olduğu gibi 17 Aralık’ta da adı demokrasi olan ama küresel odaklarca vesayete alınmış bir Türkiye oluşturulmak isteniyor.”

Tan: “Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki; bu operasyon açıkça bir küresel darbedir.”

Kanal 5′te Aslan Değirmenci ile Son Gündem programına konuk olan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu veKanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan 17 Aralık operasyonuna ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundular.

GÜNDOĞDU: YENİ BİR VESAYET SİSTEMİ KURULMAK İSTENİYOR

Aslan Değirmenci’nin “küresel operasyonun hedefi neydi” sorusuna yanıt veren Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, emperyal güçlerin Türkiye’nin palazlanmasını engellemek için kurguladıkları yeni bir girişim olduğunu söyledi. Gündoğdu, her 10 yılda bir milli iradenin vesayet altına alınarak ülke kaynaklarının Batı’ya transfer edildiğini hatırlatan Gündoğdu, “12 Eylül’de ve 28 Şubat’ta olduğu gibi 17 Aralık’ta da adı demokrasi olan ama küresel odaklarca vesayete alınmış bir Türkiye oluşturulmak isteniyor” diye konuştu. Batı medeniyetinin öldürmeyi esas alan ya da öldürmeye göz yuman kirli bir sicili olduğunu da vurgulayan Gündoğdu, örnek gösterilen Batı medeniyetinin medeniyet anlayışını görmek için Mısır’da ve Suriye’de yaşananlara bakmak gerektiğini ifade etti.

KÜRESEL OPERASYONU GEZİ OLAYLARIYLA BAŞLATTILAR

Gündoğdu, küresel operasyonun Taksim Gezi olaylarıyla başladığına işaret ederek, yaşanan olayların ve sergilenen oyunun milletçe görüldüğünü söyledi. Hedefin yükselen ve büyüyen Türkiye olduğunun çok açık şekilde anlaşıldığını da belirten Gündoğdu, “Dün cemaate cerahat diyenlerin bugün cemaatle kol kola ilişkide olduklarını görüyoruz” şeklinde konuştu.

ÇÖKERTİLEN DERİN YAPI DİRİLTİLMEK İSTENİYOR

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Türkiye’nin 2006 yılına kadar adeta ABD’nin uydusu gibi hareket ettiğini öne sürerek, 2006 yılından sonra kendi politikalarıyla hareket eden bağımsız bir ülke pozisyonu kazanmaya başladığını savundu. 2006 yılından sonra Türkiye’yi yöneten vesayetçi yapının üst çatısının çökertildiğini belirten Tan, çökertilmesine rağmen bu yapının tamamen yok edilemediğine işaret etti. Küresel egemenlerle birlikte hareket eden cemaat yapılanmasının çökertilen vesayetçi yapının misyonunu devam ettirmek üzere konuşlandırıldığını da vurgulayan Tan, bunu işaretlerinin emniyet ve yargıda açıkça görüldüğünü söyledi.

GÜLEN O DOSYALARIN İÇERİĞİNİ BİLİYOR GİBİ

Fethullah Gülen’in BBC’ye verdiği mülakatta yer alan “Yolsuzluk olduğu muhakkak. Bu gerçeği değiştirmeye kimsenin gücü yetmez” şeklindeki ifadelerine dikkat çeken Alper Tan, bu cümleleri ancak söz konusu soruşturma ve davaların içeriğini bilen birinin söyleyebileceğini vurguladı. Cemaatin önde gelen isimlerinin neden Ak Parti ile yollarının ayrıldığına ilişkin sorular karşısında “AB ile ilişkilerin bozulması”nı gerekçe gösterdiklerine dikkat çeken Tan, bu gerekçenin yaşananların küresel bir operasyon olduğunu açıkça ortaya koyduğunu anlattı. Tan, “Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki; bu operasyon açıkça bir küresel darbedir” dedi.
kanal5.com.tr

2

Bu haber toplam 1154 defa okunmuştur
hirsiz
cem
akp,nin hirsiz oglu hirsizlari diyemeyecek kadar, dinsiz imansiz hirsiz bir yandas medya var. adamlar hala ne dediklerinin farkinda degiller. demekki yandas medya ve dinci yazarlar ve onlarin turban,nina hirsizlik ruhlarina islemis.
28 Ocak 2014 Salı 08:47
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri