Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'17 Aralık cemaatin ölüm anıdır'

29.03.2014 00:01
Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Bolu'da cemaate yüklendi, hizmet hareketinin 17 Aralık ile birlikte öldüğünü söyledi.
Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, cemaatin maskesinin düştüğünü iddia etti. 17 Aralık süreciyle birlikte cemaatinde hakkın rahmetine kavuştuğunu söyleyen İşler, "bu tarih hizmet hareketinin ölüm anıdır" dedi.
 
Bolu’nun Yeniçağa İlçesi’ne gelen Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Yeniçağa'da konuştu. Hükümetin askeri vesayete son verdiğini dönemde, devletin içerisine çöreklenen bir takım güçlerin vatandaşı Gezi Parkı bahanesiyle sokaklara döktüğünü söyleyen İşler, burada başarılı olamayanların 17 Aralık sürecini başlattığını iddia etti.

"CEMAATEN ÖLÜM ANI"
 
17 Aralık’ın cemaatin ölüm anı olduğunu söyleyen İşler, paralel yapının tehditle ve şantajya milletin özelini araştırdığını iddia etti. İşler şöyle konuştu:

"76 milyon maddi manevi destek oldu, yaptıklarını alkışladılar, ülke içinde ve dışında yaptıklarını alkışladılar. Ama o cemaatin güzel imajının arkasına gizlenmiş bir çete olduğunu kimse tasavvur edemedi. Onların bir takım karanlık emelleri olduğunu kimse düşünemedi. Eğer siz samimi değilseniz hiçbir hakikatin gizli kalmadığı gibi bu hakikatte17 Aralık’ta ortaya çıktı. 17 Aralık bir bakıma bu cemaatin, hizmet hareketinin ölüm anıdır. 17 Aralık’ta cemaat hakkın rahmetine kavuşmuştur. Elimizde kala kala paralel bir yapı kalmıştır, paralel bir örgüt kalmıştır. Peki ne yapıyor bu örgüt. Bir takım gizli işlerle, karanlık işlerle uğraşıyorlar. Tehdit yapıyor, şantaj yapıyor. Milletin özel hayatını araştırıyor, konuşmalarını dinliyor, onları biriktiriyor ve zamanı geldiğinde birileri aleyhinde tehdit ve şantaj yapıyor. Bizim bildiğimiz bir münker nekir var. Onlar yaptığımız kötülüğü kaydediyor, iyiliği de kaydediyor. Siz kimsiniz adeta münker nekir gibi insanların günahlarını kaydetmekle meşgulsünüz. Bunu da şantaj için tehdit için kullanıyorsunuz. İşte bunlarla cesur bir şekilde güçlü bir şekilde mücadelemizi başlattık ve sayın Başbakanımız hep meydanlarda bunları anlattı. Artık bunlar Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini tehdit etmekte, geleceğini tehlikeye sokmakta."
 
"TOPUNUZ GELSE DE BİR ŞEY YAPAMAZSINIZ"
 
Dün Suriye’ye olası müdahale planının ele alındığı toplantının ses kaydını paralel yapının en büyük kozu olarak nitelendiren İşler, şöyle konuştu: 

"Tüm güvenlik tedbirlerine rağmen bunları nasıl kayıt ettilerse utanmadan, sıkılmadan devletin milli güvenliği ile ilgili hususları açıkladılar. Böyle bir ihaneti bu millet hiçbir zaman görmedi. Bu şerefsizliği de bu millete yaptılar. Bu çetenin yaptığı tek bir şey var Ak Parti’ye vermeyin de kime verirseniz verin. Bir yanda Ak Parti, diğer yanda diğerleri. Kim bunlar, bu paralel çetenin liderliğinde CHP, MHP ve bazı yerlerde de BDP. Bu dörtlü şu an Ak Parti’ye karşı bir mücadele yürütüyor. Ama topunuz gelse de bir şey yapamazsınız. Millet bizim arkamızda duruyor. Türkiye’nin son 3-4 yılındaki gizli kapaklı bir pis iş varsa, ne kadar tehdit şantaj varsa bunların arkasında bu paralel örgütün olduğu ortaya çıktı. Peki CHP ne yaptı. Şu an ki genel başkan, ben ona başyalan diyorum. İşi gücü yalan ve iftira olan bir adam. Bu yapıya diyet borcu olduğu için şu an onlarla el ele kol kola Ak Parti’ye karşı mücadelesini yürütüyor."
Kaynak:
Bu haber toplam 1100 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri