Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Paralel polislerden şok diyaloglar: Ulan hıyarağası...

02.09.2014 09:19
17-25 Aralık darbe girişimlerinin alt yapı çalışmasını yapan paralel polislerin, bu çalışmalar esnasında özel bir program aracılığıyla yaptığı yazışmalar ortaya çıktı.

İstanbul Başsavcılığı, 25 Aralık soruşturmasının hükümete karşı darbe girişimi olduğu tespiti yapıp, takipsizlik kararı verdi. Paralel polislerin, Spark programı üzerinden Erdoğan dahil tüm bakanları gözaltına almayı konuştukları ortaya çıktı.

Programdaki yazışmalarda oldukça ilginç diyaloglara da rastlandı. Birbiriyle küfürlü konuştuğu gözlenen paralelciler, birbirlerini "tedbir"i elden bırakmama noktasında uyarıyor. 

Yazışmalarda özellikle "ulan hıyarağası, her şeyi buradan yazışma! Sen birilerini takip ediyorsan, birileri de burayı takip edebilir" diyaloğu dikkat çekti. 

"MESELE DERSANE MESELESİ DEĞİL YEĞEN"

Darbe girişiminde bulunan polislerin kendi aralarında kullandıkları Spark isimli programda yaptıkları yazışmalarda, ilginç itiraflar da yer aldı.

Bir polisin, diğer bir polise “Mesele dershane meselesi değil Yennnnnnn, Sen daha farkına varmadın mı?” diye mesaj gönderdiği, karşı taraftaki polisin de “Her b...ka karışıyor ya a...na koyduğumun, hıyar ağası her şeyi yazışma buradan, sen birilerini takip ediyorsan birileri de burasını takip ediyordur” karşılığı verdiği tespit edildi.

Bu haber toplam 2168 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri