Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

19 Ocak okullar tatil mi? Bu illerde yarın okullar tatil

19.01.2016 01:14
ANKARA ve İstanbul'da okullar yarın tatil mi? Yoğun kar yağışı nedeniyle Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir, Sivas, Yalova, Bayburt, Sivas, Samsun ve Kocaeli'nde 19 Ocak salı günü yani bugün okullar 1 gün tatil edildi.

Yoğun kar yağışı tüm yurdu etkisi altına aldı. Akşam saatlerinde bazı illerde yeniden başlayan kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir, Sivas, Yalova, Bayburt'unDemirözü, Sivas'ın Kangal, Samsun'un Havza, Çankırı'nın Çerkeş ilçesi ve Kocaeli'nde yoğun kar yağışı nedeniyle 19 Ocak Salı günü eğitime 1 gün ara verildi.

İstanbul Valiliği'nin tatil kararı belli oldu. Vali Vasip Şahin, kar yağışının bugün öğleden sonra etkisini kaybedeceğini ve İstanbul'u terk edeceğini söyleyerek, bu nedenle 19 Ocak Salı günü eğitime devam edileceğini söyledi.

KOCAELİ'NDE KISMİ TATİL KARARI

Kocaeli'de, taşımalı eğitim kapsamındaki okullar ile özel eğitim veren rehabilitasyon merkezlerinin yarın tatil edildiği bildirildi.

Kocaeli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde taşımalı eğitim kapsamındaki okullar ile özel eğitim verilen rehabilitasyon merkezlerinin kar yağışı nedeniyle 19 Ocak Salı tatil edildiği, diğer okullarda eğitim öğretime devam edileceği belirtildi.

SAMSUN VE ÇANKIRI'DA KAR TATİLİ

Samsun'un Havza ve Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde ilk ve orta dereceli okulların olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın tatil edildiği bildirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, yaptığı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle Havza ve Çerkeş'te tüm ilk ve orta dereceli okullar ile taşımalı eğitim kapsamındaki okulların 19 Ocak Salı tatil edildiğini belirtti.

Yetkililer, Havza ilçesinde milli eğitime bağlı okullarda görev yapan engelli personelin de aynı gün izinli sayılacağını ifade etti.

BALIKESİR'DE 5 İLÇEDE TATİL KARARI

Yoğun kar yağışı uyarısı verilen illerden yine kar tatili kararları bekleniyor. İlk tatil kararı Balıkesir'den geldi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü; Manyas, Savaştepe, Gönen, Bandırma ve Marmara ilçelerinde 19 Ocak Salı günü eğitime ara verildiğini duyurdu.

YALOVA'DA TATİL KARARI

Yalova Valiliği etkili olan kar ve tipi yüzünden yarın il genelindeki okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi. Valiliğin aldığı bu karar, Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü’nün internet sitesinden duyuruldu.

SİVAS'TA KAR TATİLİ

Sivas’ın Kangal ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. 

İlçede sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Kangal İlçe Hıfsızzıha Kurulu’nun aldığı karar neticesinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildi. Ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelli personeller de idari izinli sayılacak.

BAYBURT'UN DEMİRÖZÜ İLÇESİ

Bayburt'un Demirözü ilçesinde fırtına nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Demirözü Kaymakamı Zihni Yıldızhan, yaptığı açıklamada, fırtınanın ilçe genelinde akşam saatlerinden itibaren etkili olmaya başladığını söyledi.

Meteorolojik verileri de dikkate aldıklarını belirten Yıldızhan, "Fırtınanın bu gece ve yarında etkili olacağı beklentisi var. Bu nedenle yarın ilçe merkezi, bağlı belde ve köylerimizde eğitim öğretime ara verme kararı aldık. Yine engelli ve hamile kamu çalışanlarımızda bir gün idari izinli sayılacak" dedi.

ÇANAKKALE'DE KAR TATİLİ

Çanakkale il merkezi ve bazı ilçelerde okullar olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, olumsuz hava şartları nedeniyle Yenice, Gelibolu ve Biga'daki tüm ilk ve orta dereceli okullar ile Çanakkale merkez, Lapseki ve Gökçeada ilçelerinde taşımalı eğitim gören ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

TEKİRDAĞ'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Tekirdağ'da olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime yarın ara verilecek.

Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, yaptığı açıklamada, il genelinde yarın okulların tatil edildiğini belirterek, "İlimizde kar yağışı, buzlanma ve soğuk hava nedeniyle tüm okullarda yarın bir gün süreyle eğitim ve öğretime ara verilmiştir" dedi.

METEOROLOJİ'DEN YOĞUN KAR UYARISI

Meteoroloji Ankara , İstanbul , Kocaeli, Sakarya, Bursa, Balıkesir, Kütahya, Sivas, Konya, Kayseri, Bolu, Karabük, Sinop, Zonguldak, Amasya, Samsun, Hakkari, Iğdır, Malatya ve Erzurum için çok kuvvetli kar uyarısı verdi. 

ANKARA OKULLAR TATİL Mİ SON HAVA DURUMU

ANKARA hava durumu kar alarmı verdiğinden okullar tatil mi sorusunun yanıtı için gözler valiliğe döndü. Ankara Valiliği yarın yani 19 ocak salı günü okullar tatil mi sorusunun yanıtı akşam yapacağı değerlendirmeyle karara bağlayacak.


Ankara hava durumu tahmininde kar yağışı akşam yoğunlaşıp 19 ocak salı günü soğukla birlikte etkili olacak.

BURSA VALİLİĞİ OKULLAR YARIN TATİL Mİ HAVA DURUMU?

BURSA Valiliği yoğun kar yağışı altındaki ilde okullar yarın tatil mi sorusunun yanıtını değerlendirecek. Bursa'da kar yağışı sebebiyle okulların 19 ocak salı günü tatil olma ihtimali var.

Bursa hava durumu raporu kar yağışının yarın çok daha güçleneceğini bildiriyor.

Bu haber toplam 1734 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri