Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

19 sanatçıdan Çanakkale Türküsü

19.03.2013 11:22
Özdemir Erdoğan, Işın Karaca, Hakan Aysev, Suzan Kardeş gibi isimler Çanakkale Türküsü'nü seslendirdi. Şarkıda kemençe, klarnet, zurna ve elektro gitar kullanıldı.

 

Çanakkale ruhu, bu yıl 19 sanatçının özel yorumuyla canlanacak... Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çanakkale Zaferi'nin 98'inci yıldönümünde Çanakkale Türküsü'nü farklı bir tarzla seslendirmesi için 19 sanatçıyı bir araya getirdi. Mikrofon başına geçen ve hiçbir ücret talep etmeyen 19 sanatçı arasında Işın Karaca, Reyhan Karaca, Özdemir Erdoğan, Volkan Sönmez, Suzan Kardeş gibi ünlü sanatçıların yanı sıra O Ses Türkiye yarışmasında birinci olan Mustafa Bozkurt ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın bürokratı Amber Türkmen de türküyü seslendiren kadro içinde yer aldı.

ÜÇ GÜNDE BİTTİ

TÜRKÜNÜN klip çalışmalarını da bakanlık üstlendi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yarın Çanakkale Anıtları'nda Diyarbakır dahil 81 ilden gelecek Çanakkale şehitlerinin torunlarıyla yemekte buluşarak, bu klibi seyredecek. Döneminde yurdun dört bir yanında anaların yaktığı ağıt, kabak kemaneden klarnete, kemençeden elektrogitara, asma davuldan zurnaya, yurdun her köşesinden enstrümanlarla buluşturuldu. Kayıtların üç günde tamamlandığı şarkının klibinin yapımcılığını Murat Tüter üstlendi.  

 
 

Bu haber toplam 3564 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri