Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

20 yıl sonra aynı üniversitede vaaz verdi!

14.02.2015 01:10
Ünlü İslam tarihçisi İhsan Süreyya Sırma, 28 Şubat döneminde kovulduğu Sakarya Üniversitesi kampüs camiinde Cuma vaazı verdi.

İslam Tarihi Profesörü İhsan Süreyya Sırma bir dönem verdiği dersler ve fikirleri sebebiyle baskı görüp kovulduğu Sakarya Üniversitesi’nde vaaz verdi. 20 yıl önce görevden uzaklaştırıldığı Sakarya’ya gelen İhsan Süreyya Sırma dün gece adına düzenlenen saygı gecesine katılırken bugün de üniversite camiinde Cuma namazı öncesi vaaz verdi.

CAMİ DOLDU TAŞTI

Sakarya Üniversitesi Esentepe kampüsünde yer alan camide Cuma vaazı veren Sırma, vaazında adalet, merhamet ve paylaşma üzerinde durdu. Cami tıklım tıklım dolarken cumaya Rektör Muzaffer Elmas, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve çok sayıda akademisyen de katıldı.

GÜLEN’İN YAKIN DOSTU...

28 Şubat döneminde Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi olan İhsan Süreyya Sırma, önce Fethullah Gülen’in yakın dostu Prof. Dr. Suat Yıldırım’ın baskısıyla istifaya zorlanıp, ardından dönemin rektörü İsmail Çallı tarafından görevinden alınmıştı.

DÜŞÜK OYLA ATANDI

Prof. İsmail Çallı ise bu olay sonrası üniversite rektörlük seçimlerinde 75 oya karşı 17 oy almış olmasına rağmen Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından ödüllendirilerek yeniden göreve atanmıştı. Çallı 12 Eylül sonrası YÖK tarafından Doçentliğe terfi ettirilmişti.

Bu haber toplam 2000 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri