Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

20 yıl sonra bir ilk yaşanmış, neylerine...!

20.11.2012 14:01
Sözcü'nün bugünkü hedefi; Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'di

Gazete sürmanşetinden verdiği haberde Hakkari'de şehit olan 5 askerimiz üzerinden Necdet Özel 'i karalayarak, Özel'in Suudi Arabistan ziyaretini ağır şekilde eleştirdi ve "Özel Paşa Arabistan'da, Şehitler Kabristan'da" başlığını attı. Haberin içerisinde de "Türkiye dün şehitlerini toprağa verirken, Genelkurmay Başkanı Özel, Suudi Arabistan'da Kral Abdulaziz madalyasını alıyordu." ifadeleri kullanıldı.

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in basına yansıyan haberlerinde halkın arasına karıştığı ve de terörle mücadelede bulunan askerlerin operasyon bölgelerine giderek, askerlerimize hem moral hem destek verdiği herkesçe biliniyor. Askerlerimizin her zaman arkasında olduğu mesajını hissettiren Özel'in, Sözcü Gazetesi 'nin bugünkü haberinde bu şekilde yer alması okuyucular tarafından anlamsız bulundu.ÖZEL SUUDİ ARABİSTAN'A NEDEN GİTTİ?

Yaklaşık 20 yıl sonra ilk kez bu düzeyde gerçekleşen ziyarette Necdet Özel, Suudi Arabistan'daki mevkidaşı Hüseyin bin Abdullah al-Kabil'in daveti üzerine başkent Riyad'a giderek, Türkiye - Suudi Arabistan Askeri İşbirliği Çerçeve Anlaşması uyarınca kurulan Ortak Askeri Komite'nin toplantısına katılmayı amaçladı. Bu kapsamda iki ülke arasında imzalanmış olan Askeri Eğitim İşbirliği Anlaşması'nın uygulanmasına ilişkin hususlar ele alınacaktı. Bilindiği üzere Suudi Arabistan dünyanın en çok silah satın alan ülkeleri arasında yer alıyor. Bu bakımdan da Türkiye'nin Suudi Arabistan'la çeşitli temaslarda bulunması oldukça önem arz ediyor.

SAMANYOLUHABER.COM 

Bu haber toplam 5126 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri