Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2015 Genel Seçimleri BBP aday adayları

08.03.2015 01:40
Büyük Birlik Partisi-BBP 2015 Genel Seçimleri Avrupa Milletvekili aday adayları listesi. BBP-Saadet Partisi ve MHP ittifakı için ilk sinyal.

Büyük Birlik Partisi-BBP, 2015 Genel Seçimleri'nde Avrupa milletvekili aday adaylarını Frankfurt'ta tanıttı.

BBP, Frankfurt yakınlarındaki Mörfelden-Walldorf'ta bir otelde, Avrupa milletvekili aday adaylarının tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, BBP'ye Avrupa Türk Birliği (ATB) Genel Başkanı Erol Yazıcıoğlu’nun da dahil olduğu 33 milletvekili aday adayının başvurduğu açıklandı.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan, seçimlerde Saadet Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi ile ittifak yapacakları iddialarına ilişkin, "Büyük buluşmanın olacağını düşünüyorum. Resmi görüşmelerimiz yok ama bu büyük buluşmayı millet istiyor. Biz büyük buluşma için hazırız" dedi.

Gürhan, Avrupa aday adayı listesinin henüz nihai şeklini almadığını ve aday adayı sayısının artabileceğini söyledi.

BBP olarak seçim çalışmalarına yurt içi ve yurt dışında devam ettiklerini aktaran Gürhan, Almanya'da seçimleri koordine edebilmek için Frankfurt’ta seçim bürosu açma kararı aldıklarını ifade etti.

Büyük Birlik Partisi'ne eski siyasi partilerden bir çok kişinin ilgi gösterdiğini ifade eden Gürhan, bu konuda seçici olduklarını ve BBP’nin barajı geçeceğini dile getirdi.

Gürhan, konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. BBP, Saadet Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin seçimlerde ittifak yapma ihtimaline ilişkin bir soruyu yanıtlayan Gürhan, şunları söyledi:

"Türkiye bir kaos ortamı içerisinde. Ülkemiz bölünme noktasına getirilmiş, ülkenin ekonomik anlamda 2015 seçimlerinden sonra bir çöküntü yaşayacağı uzmanlar tarafında tespit edilmiş. Ülkemizin bu durumda olmasından hiç kimse memnun değil. Ben bütün vatanseverlere, bizim yanımızda olmuş ve sonradan kırgınlık yaşamış, herhangi bir sebeple bizlerin yanından ayrılmış bütün arkadaşların Türkiye'nin daha ileriye götürülmesi adına "büyük buluşmada" yer almasında yarar görüyorum."

BÜYÜK BULUŞMAYA HAZIRIZ!

Seçimlerde ittifak yapılması konusunda henüz resmi bir görüşme yapılmadığına dikkati çeken Gürhan, şunları kaydetti:

"Eğer BBP'de büyük bir buluşmayı sağlayabilirsek, bu ülkemizin menfaatleri açısından, ülkemizin kurtuluşu açısından, camimizin, ezanımızın, bayrağımızın kurtuluşu açısından çok önemli. Bu nedenle büyük buluşmanın olacağını düşünüyorum. Resmi görüşmelerimiz yok ama bu büyük buluşmayı millet istiyor. Biz büyük buluşma için hazırız."

Türkiye'de siyasi partilerin her zaman, her türlü görüşmeyi yapabileceğini belirten Gürhan,"Vatanını, milletini seven herkes büyük buluşmanın içinde olabilir, ancak bölücüler hariç" diye konuştu.

Bu haber toplam 2636 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri