Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

27 IŞİD üyesi etkisiz hale getirildi

16.05.2016 09:52
Halep'in kuzeyinde atış hazırlığındaki IŞİD hedeflerine, Fırtına obüsleriyle yapılan topçu atışları ve koalisyon güçlerinin hava harekatı sonucu 27 militan etkisiz hale getirildi.

Halep'in kuzeyinde atış hazırlığı içinde olduğu tespit edilen IŞİD hedeflerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait Fırtına obüsleriyle yapılan topçu atışları ve koalisyon güçleri tarafından düzenlenen hava harekatı sonucu, 27 IŞİD mensubu etkisiz hale getirildi.

AA'nın askeri kaynaklardan edindiği bilgiye göre, dün, keşif gözetleme vasıtaları ile Suriye'nin Halep kenti kuzeyinde atış hazırlığı içerisinde olduğu belirlenen IŞİD hedefleri tespit edildi.

Söz konusu hedeflere, TSK'ya ait Fırtına obüsleri ve ÇNRA bataryalarıyla topçu atışı yapılırken, koalisyon güçleri tarafından da üç ayrı hava harekatı düzenlendi. Operasyon sonucunda, El Bil, Şeyh Rih, Faydiyuah, Güzel Mezra, Tel Hışn ve Baragitah bölgelerinde, toplam 27 IŞİD mensubu etkisiz hale getirildi.

Operasyonda, IŞİD'in 5 tahkimli savunma mevzisi ile 2 silah mevzisi de imha edildi.

Muhaliflerin devam eden operasyonları sonucunda da IŞİD kontrolündeki Faydiyuah Şeyh Rih ve Tel Hışn bölgeleri muhalifler tarafından ele geçirildi.

Bu haber toplam 1068 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri