Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

27 Nisan Bildirisi'ne soruşturma

02.02.2012 10:45
27 Nisan 2007'de Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden yayınlanan "e-bildiriyle" ilgili soruşturma başlatıldı

Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcıvekilliği, 27 Nisan 2007'de Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden yayınlanan "e-bildiriyle" ilgili soruşturma başlattı.

367 OY KRİZİNİN PERDE ARKASI ARAŞTIRILACAK

Savcılığın, dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ile birlikte görev yapan kuvvet komutanlarının ifadesine başvurması bekleniyor. Savcılık, cumhurbaşkanlığı seçim sürecindeki krizin perde arkasını da araştıracak. Savcılık, 28 Şubat süreci ile ilgili soruşturmasını sürdürürken, 27 Nisan e-bildirisiyle ilgili yapılan suç duyurularını dikkate alarak ayrı bir soruşturma başlattı. "e bildiri" ile ilgili Türkiye genelinde yapılan suç duyuruları Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nde birleştirildi. 2012/317 esas sayılı soruşturma numarası ile başlatılan tahkikat kapsamında savcılığın, "Bizzat ben kaleme aldım" diyen dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ile kuvvet komutanlarının ifadesine başvurması bekleniyor. 27 Nisan soruşturmasını, 12 Eylül darbesiyle ilgili iddianameyi hazırlayan Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Kemal Çetin yürütüyor. Savcı Çetin, Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki e-bildirinin kimin talimatıyla yayınlandığını ve cumhurbaşkanı seçim sürecinde yaşanan 367 oy krizinin perde arkasını da araştıracak.

AĞAR VE MUMCU DA ARAŞTIRILACAK

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk tur oylamasına son anda katılmayacağını açıklayan dönemin Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu ve DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın herhangi bir baskıya uğrayıp uğramadığı da araştırılacak. Savcılık, İstanbul Özel Yetkili Savcılığı'ndan, "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" başta olmak üzere, 27 Nisan dönemine ait belgeleri de isteyecek.

 

Bu haber toplam 1304 defa okunmuştur
Darbeciler yargılanmalı
Seydi Ahmet TURAN
28 Şubat ın gözyaşları tam dinmemiştir.Binlerce subayımız astı astarı olmayan hukuk tanımaz uyduruk yaş kararlarıyla ordudan atılmıştır.Ülkemize güzide insanlar yetiştiren imamhatip okullarının orta bölümü asker baskısı ile kapatılmıştır.İnsanlar bir bir fişlenmiştir.Kadınların mahremiyeti dahi kayıt altına tutulmuştur.gazeteci ve gazeteler andıçlanmıştır.Batı çalışma grubu diye adlandırılan illegal asker yapılanması neticesi irtica paranoyası uyduralarak sokakta yürüyen yaşlı vatandaşların takkeleri başörtüleri zorla çıkarılmaya çalışılmış gariban vatandaşlar gözaltına alınmıştır. utanç ve yüz karası olan inançlı insanların kıyımının yapıldığı 28 ŞUBAT 1997 Post modern darbesi ve başroyl oyuncuları derhal yargılanmalı. o devirde devleti soyanlar talan edenlerden bankaları hortumlayanlardan hesap sorulmalı aldıkları haksız paralar hazineye iade edilmeli 28 şubat milletin vicdanın kara bir leke dir.
03 Şubat 2012 Cuma 09:17
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Darbeler,Darbeciler darbe Heveslileri yargılanmalı
Seydi Ahmet TURAN
1997 yılında havuz hesabı oluşturulmuş ekonomi rayına oturmuş Ülke borçlanmaktan kurtarılmış istikrar ile yönetilirken 28 Şubat post modern darbesi ile yasal olan hükümet Asker yargı ve medya baskıları ile haksızca yıkılmıştır.Refahyol hükümeitinin devrilmesi sonucunda Bankalar el altından boşalmış birilerine peşkeş çekilmiş,İnançlı kariyer Subaylarımız yaş kararlarıyla haksızca ordudan atılmış çalıştırılmaları yasaklanmışş, Hükümetin havuz nesabı heba edilmiş Medya patronlarına milyarlarca dolar verilmiş ülke talan edilmiş 2000 ve 2001 krizi meydana gelmiş dolar almış başını gitmiş ülkeye amerikadan postalanan Kemal derviş getirilerek İMF ye köle olunmuştur.Ülkemiz 50 milyar dolar borçlandırılmıştır.Askeri cuntanın ve kurdurmuş olduğu kukla hükümetin öncelikle ülkeye çok büyük zararları olmuştur.28 şubat vicdanları yaralamıştır.28 şubatın aktörleri gün geçmeden yargılanmalı gerekli cezayı almalıdırlar.367 sunni krizin asker ve sivil başları da yargılanmalı hesap sorulmalıdır.
03 Şubat 2012 Cuma 09:05
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri