Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'28 Şubat'ın generallerine baskın

12.04.2012 11:51
28 Şubat darbe soruşturması kapsamında dönemin orgenerallerinden Çevik Bir gözaltına alındı.

Çevik Bir Beşiktaş'taki evinde gözaltına alındı. Vatan caddesindeki emniyet müdürlüğüne götürüldü. Orada ifadesi alındıktan sonra, o dönem yaşananları savcıya anlatmak üzere Ankara Emniyet müdürlüğü'ne götürülecek.

Çevik Bir için polisler 3 ayrı adrese baskın yaptı. Ancak Beşiktaş'taki adreste buldu. Polis herhangi bir problem yaşanmaması için Merkez Komutanlığı'na da bilgi vererek ve yanlarına oradan da yanlarına asker alarak Çevik Bir'in evine gitti ve göz altına aldı.

28 Şubat darbe soruşturması kapsamında alınan Çevik Bir'e, göz altına alınma sebebi olarak 'darbeye hazırlık ve darbe aşaması soruşturması ' nitelemeleri yapıldı.

Gözaltıların artacağı söyleniyor.

Bu haber toplam 1724 defa okunmuştur
Alma Mazlumun Ahıhı çıkar aheste aheste
Seydi Ahmet TURAN
28 Şubat post modern darbe ile öncelikle postal yalayıcılığı yapan yapan medya patronlarına milyon dolarlar devlet bütçesinden peşkeş çekildi.İmamhatiplerin orta kısmı kapatıldı,öğrenciler fişlendi Üniversitelere ikna odaları kuruldu öğrenciler ikna odalarına alındı,zorla başları açılarak ağlatatıldı. insanlar fişlendi, dürüst vatansever subaylar inançlı omdukları için uyduruk yaş kararıyla ordudan haksızca ihraç edildi.Fadime şahin Müslük gündüz Ali kalkancı Tiyatrosu ayarlanarak herkese izletirildi sokaktaki vatandaşın şapkaları zorla başından çıkarıldı toplatıldı.Bankaların içi boşaldıldı. 50 Milyar dolar devlet zararı çıkartıldı. israil ve bazı devletlerden şaibeli şekilde silah alımı yapıldı,ülkemizin parası bidilerine peşkeş edildi.ulusal medyada 28 şubatın ülkeye milyar dolarlarca etkisi olmuştur.Sonuçta ülkemiz çok şeyler kaybetmiştir. 28 şubatın askeri ve sivil ve diğer ayaklarının aktif görev alanların yargılanmısı ve suçlarının cezasını çekmesi gerekir.
12 Nisan 2012 Perşembe 15:00
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
meral aksener
hakan keser
Meral aksenere ne demisti hatirliyaniz var mi
12 Nisan 2012 Perşembe 12:10
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri