Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

28 Şubat açıklamasına çok kızdı

13.04.2012 11:45
28 Şubat'ın mağdurlarından gazeteci Cengiz Çandar soruşturmayı yorumlarken yaşadıklarını anlattı.

Cengiz Çandar Habertürk'te katıldığı programda Akın Birdal'ın vurulmasından sonra kendisinin de ölüm tehtidleri aldığını, medyada da çok ağır bir kara propagandayla toplumla karşı karşıya getirildiklerini söyledi.

"Akın Birdal'ın vurulmasından iki gün sonra Ankara'da bana TİT (Türk İntikam tugayı) tarafından tehtid geldi. "Akın Birdal vuruldu diye sırtını yaslamasın hedefimiz artık O'dur" diye bir not geldi. O dönemde sadece Akın Birdal örneğinde olduğu gibi bir saldırı altında kalmakla bitmedi iş. Günlü hayatın içinde çok büyük zorluklarla karşı karşıya kalıyorsunuz. Hakkınızda çok ağır bir kara propaganda yapılıyor. Toplumla karşı karşıya getiriliyorsunuz. Hakkınızda medyada çok ağır bir karalama yapılıyor, sizin için iyi bir şey yazmak isteyen biri olduğunda ise o bile baskı altına alınıyor. Yani kimse sizi savunamıyor da. Bazı arkadaşlarımın yazılarının üç kere değiştirildiğini biliyorum."

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA YAZIKLAR OLSUN

Çandar, soruşturmaya mesafeli yaklaşan ve intikam arayışı olarak eleştiren Kemal Kılıçdaroğlu için ağır konuştu. CHP liderini kınayan Çandar "pes yani" dedi:

"Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamasına da yazıklar olsun diyorum. Pes yani... İnsan hayatında hiç töhmet altında kalmamışsa, hiç iftiraya uğramamışsa böyle bir açıklama yapabilir ancak... Böyle bir soruşturma açıldığında bir muhalefet lideri "şimdiye kadar nerede kaldınız, neden geçciktiniz?" demesi gerekirken sıkıntı duymasını 28 Şubat mağduru bir vatandaş olarak kınıyorum... Bu bir darbe, post modern darbe... Diğer darbelerden farkı zamana yayılmasıydı."

SORUŞTURMA SİVİLLERE UZAYACAKSA MC CARTY'Cİ BİR ANLAYIŞ OLMAMALI

"28 Şubat darbesinin askeri çekirdeği dışında medya, akedemiya, sivil toplum örgütlerinde de gönüllü ve konumlandırılmış destekçier var. Soruşturma oraya uzayacaksa eğer orada ince bir ayar yapmanız lazım. MC Carty'ci ve intikmacı bir anlayış olmamalı."

Bu haber toplam 1594 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri