Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

28 Şubat'ta Cübbeliyi de fişlemişler

28.02.2013 01:24
28 Şubat sürecinde "Cübbeli Ahmet" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de adım adım izlenmiş.
28 Şubat post-modern darbe döneminde MGK, Valilere talimat vererek halkın mescitlerinin kapatılmasını sağlamış.Valilere gönderdiği yazı ile kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü Hoca’nın yakinen takip edilmesini istemiş.
 
İlim üreten vakıfların da izlenmesini isteyen MGK, özellikle kapatılan Fazilet Partili gençlerin sohbet gerçekleştirdikleri yerlerin kapatılmasını talep etmiş. Bunun üzerine harekete geçen İstanbul Valiliği önce talimatı yerine getirmiş ardından, hazırladığı raporda gerçekleştirdiği skandal çalışmalara ve infazlara yer vermiş.
 
 
İşte İstanbul Valiliği’nin raporundan bir bölüm:
 
“Söz konusu ilçe ve civarında müftülüğe bağlı mescid ve bunun haricinde söğütlü çayır camii yaptırma ve yaşatma derneği üyeleri tarafından makbuzlu veya makbuzsuz olarak toplanan yardımlarda dört katlı öğrenci yurdu inşa edildiği, dernek vakfa dönüştürülerek Akşemseddin Eğitim ve Kültür Vakfı adını aldığı yurtta kalan öğrencilerin FP görüşünde oldukları, Fıstık Ağacında İlim ve Fazilet vakfına bağlı okullarbulunduğu bu vakfa bağlı kız Kur’an kursunun Üsküdar Cumhuriyet mahallesinde faaliyet gösterdiği, Üsküdar Ünalan mahallesinde bulunan çeşitli camilerde Cübbeli Ahmet Hoca ve taraftarlarının yatsı namazlarından sonra zikir çektikleri, Üsküdar İhsaniye Mahallesinde Fatma Hoca olarak bilinen Fatma Güler’in ilk ve ortaokul öğrencilerine Kur’an-ı Kerim öğrettiğinin tespit edildiği ve konu gereğinin tevessül edildiği bildirilmektedir. Ayrıca Üsküdar Yavuz Türk mahallesinde izinsiz olarak faaliyet gösteren Hikmet Mescidi mühürlenerek kapatılmıştır.”
 
KAYNAK: HÜLYA ÖZKAN / HABER10 

Bu haber toplam 3182 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri