Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

28 ŞUBAT'TA VAAZ VE HUTBELERE ÖZEL EKİP

24.02.2012 08:45
Ortaya çıkan 28 Şubat belgelerinde Çetin Doğan’ın, vaaz ve hutbeleri takibe aldırdığı, Osman Özbek’in, askeri personelin evillik cüzdanlarında başörtülü aradığı görülüyor.

28 Şubat’ın 15. yıldönümünde yeni belgeleri ortaya çıktı. 28 Şubat soruşturmasına delil olarak sunulan belgelere göre, dönemin Genelkurmay Harekat Daire Başkanı Korgeneral Çetin Doğan camilerdeki hutbe ve vaazları kontrol için personel görevlendirilmesini, yer ve zaman tespiti yapılarak raporlaştırılmasını istedi. Star’ın ele geçirdiği ve 28 Şubat soruşturmasıyla günyüzüne çıkan belgeler, post modern darbenin baskı ve kontrol mekanizmasını da ortaya koyuyor.

Doğan, vaazları da fişletmiş

16 Nisan 1997’de Genelkurmay Başkanlığı’ndan tüm kuvvet komutanlıklarına gönderilen “kişiye özel-gizli” ibareli Korgeneral Çetin Doğan imzalı yazıda şöyle denildi: “Garnizon Komutanlıklarınca öncelikle Cuma ve bayram namazları olmak üzere gayri muayyen zamanlarda verilen hutbe ve vaazların personel görevlendirmek suretiyle takibinin ve tespit edilen hususların yer ve zaman belirtilerek rapor edilmesinin laiklik aleyhtarı tutum ve davranışları önlemeye yönelik çalışmalar için faydalı olacağı değerlendirilmektedir.” Çetin Doğan’ın “Genelkurmay Başkanı emriyle” ibaresini eklediği yazının sonunda, “konunun Garnizon Komutanlıklarınca bizzat takip ve kontrol edilmesi ve daha ast makamlarla sivil makamlar arasında yazışma yapılmaması” uyarısı yapılıyor.

Evlilik cüzdanlarına yakın takip

Dönemin Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Osman Özbek imzalı bir diğer belge de, “ivedi” olarak 1997 Nisan ayında faksla gönderilen bir talimat yazısı. “Evlenme Cüzdanı ve Sağlık Fişlerine Yapıştırılan Fotoğraflar” konulu talimatta bölge komutanlığında görevli bazı subay , astsubay ve özellikle uzman jandarma çavuşların evlenme cüzdanlarına yapıştırılan eş fotoğraflarının tesettürlü olduğunun tespit edildiği ifade edildi. Talimatta şöyle denildi: “Yapılacak bir çalışmaya esas olmak üzere bizzat birlik komtanlıklarınca A-Evlenme cüzdalarında tesettürlü fotoğrafı bulunan ve bu kıyafet ile yaşamlarını sürdüren subay, astsubay ve uzman jandarma çavuş kimlik ve görev yerlerinin, B-Evlenme cüzdanlarında tesettürlü fotoğraflar bulunan ancak halen çağdaş kıyafetli olan subay, astsubay ve uzman jandarma çavuş kimliklerinin tespit edilerek 15 Şubat 1997 tarihine kadar bildirilmesi..” Yazının altında “müsaade eden” olarak Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Osman Özbek ismi bulunuyor.

Çiller’e ‘onbaşı’ kampanyası

Dönemin Güney Deniz Saha Komutanı Bülent Alpkaya imzalı “kampanya” konulu bir diğer yazıda da Tansu Çiller aleyhine kampanya başlatıldığı duyuruluyor. 1997 Eylül ayında gönderilen “gizli” yazıya “kampanya katılım formu” eklenerek, DYP Genel Başkanı Tansu Çiller aleyhine kampanya başlatılması isteniyor.

 

 

Star 

Bu haber toplam 3934 defa okunmuştur
Postmodern kafalılar
Seydi Ahmet TURAN
Sizin en büyük düşmanınz inançı insanlar kapalı asker eşleri evlerdeki kuranı kerimler.kapalı inançlı asker eşleri tehlike antalya plajlarında anadan üryan gezenler çağdaş öylemi sizin insanlık anlayışınız.Yüzbinlerce kişiyi fişlendi utanmadan subayların evlerine kadar gidildi giyinişleri kayıt altına alındı inançlı kişileri ordudan atıldı.sokakta dolaşan ihtiyarlyarın giyinişlerine karışıldı fadime şahin müslüm gündüz tiyatroları oynanarak inançlı kesim rencide edildi bankalar bir gecede hortumlardı. bazı medya patronlarına milyon dolarlar peşkeş çekildi ülke imf ye köle yapıldı.sizin eseriniz bu yalan talan dolan, sizin ruhunuzda hala kominizm marksizm kalıntısı var sizin yüzünüzden ülkemiz 50 milyar dolar kaybetmiştir. 28 şubatın sorumluları derhal yargılanmalı gerekli ceza verilmelidir.darbe heveslisi subaylar yargılanmalı ve ordudan atılmalı Darbe ve post modern darbeler görmek istemiyoruz.
24 Şubat 2012 Cuma 09:34
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri