Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

29 Ekim resepsiyonu iptal edildi İZLE

29.10.2014 11:19
Cumhurbaşkanı Erdoğan, akşam Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılacak 29 Ekim Resepsiyonu'nun iptal edildiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan"Bu akşam yapacağımız resepsiyonu Karaman'daki elim maden ocağı kazası sebebiyle iptal kararı aldık" dedi.

Erdoğan, Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tebrikleri kabulünün ardından, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 

"BÖYLE BİR RESEPSİYON DEĞERLERİMİZE AYKIRI"

Ermenek'teki elim kaza nedeniyle, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunun iptal edilmesine karar verdiklerini bildiren Erdoğan, "Bu resepsiyonu bu akşam tümüyle iptal ediyoruz. Yapmayacağız. Çünkü kazadaki tüm ailelerin, kardeşlerimizin yürek acısının devam ettiği bir dönemde, biz böyle bir resepsiyon yapmayı değerlerimiz, geleneklerimiz açısından doğru bulmuyoruz. Onun için bu sene bu resepsiyonu yapmaktan vazgeçtik" diye konuştu

KARAMAN'A GİDECEK

Kazayla ilgili gelişmeleri takip ettiğini ifade eden Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ardından kendisinin de Karaman'a gideceğini söyledi.

"UMUDUMUZ KESİLMİŞ DEĞİL"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kazayla ilgili olarak ise "Hala beklentimiz, umudumuz kesilmiş değil. Arkadaşlarımız, bakanlarımız orada çalışmalarını sürdürüyorlar, gayretler devam ediyor" dedi.

Bu haber toplam 1308 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri