Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"29 Mart seçimlerinde patlama yapacağız"

10.03.2009 08:46
DSP lideri Sezer, "28 Mart akşamına kadar gitmediğimiz il kalmayacak.
CHP ile ittifak yaptığı için son genel seçime katılmayan DSP açısından 29 Mart yerel seçimleri önemli bir sınav olacak. Bu sınavı geçmek isteyen Genel Başkan Zeki Sezer, Türkiye'yi adım adım dolaşıyor. Diğer siyasi partilerden farklı olarak, ilçe ve beldeleri de gezen Sezer, "28 Mart akşamına kadar gitmediğimiz il kalmayacak. İlçelerin de en azından yarısını dolaşmış olacağız" değerlendirmesinde bulundu.

DSP lideri "28 Mart akşamına kadar Ankara'ya dönmeyi düşünmüyorum. Gezdiğimiz yerlerde bambaşka bir hava var. İnsanlar bizi ağlayarak kucaklıyor. Millet şaka yapmıyorsa yerel seçimlerin sürpriz partisi DSP olacak" dedi.

Sezer, son seçimlerde yüzde 2 oy aldıklarını bu seçimde yüzde 5 alıp almayacaklarına ilişkin soruya ise "Yüzde 5'i konuşmayı bile düşünmem. Çünkü çok büyük bir artış bekliyorum. Hem belediye başkanlığı, hem de il genel meclisi bazında. DSP bu seçimde gücünü gösterecek. Onun için tarihimizde ilk kez -Ankara dışında- tüm il ve ilçelerde seçime katıldık" yanıtını verdi. Sezer, DSP'nin istenilen oy oranına ulaşmaması durumunda atacağı adımı "Koltuğa yapışan insanlardan değilim. Başarısız veya yeterince başarılı olamayan bir adamın ömür boyu koltuğa oturması taraftarı değilim" sözleriyle ifade etti.

CHP İLE İTTİFAK

Genel seçimde CHP ile yaptıkları ittifakın başarısız olduğuna dikkat çeken Sezer, "Biz seçime girmediğimiz halde, CHP yüzde 20 oy aldı. Bu başarı değil. Solun oyu en az yüzde 30 olmalıydı" dedi. Sezer, "DSP ve CHP birbirinden farklı. Oy tabanımız aynı değil. İki parti bir araya geldiğinde güçlenmiyor, zayıflıyor. Oysa ayrı ayrı seçime girip, solu iki koldan büyütmek daha doğru olur. Ben bu seçimde, iki sol partinin oylarının yüzde 30'u aşacağına inanıyorum" diye konuştu. Sezer, DSP'nin büyüme potansiyelinin CHP'den daha fazla olduğunu söyledi.

ÖRGÜT TEMİZ, ADAYLAR İYİ

Dün Kocaeli'ne giden DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, "Bizi görmezden gelenler 29 Mart'ta görecekler. Bu seçimlerde başaracağız'' dedi. Sezer, şöyle konuştu: "DSP'li belediyeler yerel yönetimlerde başarılı oluyor. DSP'liler nitelikli insanlardır. Örgütlerimiz temiz, adaylarımız iyi. Bunlar da düzgün parti ile birleşince ortaya başarı çıkar. Türkiye'de yolsuzluk, yoksulluk, sosyal adaletsizliği yenecek olan parti

Bu haber toplam 1132 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri