Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

3 tane kanun tasarısı görüşüldü

26 Ocak 2009 / 17:42
Hükümet Sözcüsü Çiçek toplantı sonrası açıklama yapıyor. Hükümet işçi çıkarmayı engellemeye yönelik değişiklik yaptı. Özel iletişim vergisi oranı indiriliyor. Hurda indirimi geliyor

Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleşen toplantı, yaklaşık 5 saat sürdü.

Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek toplantı sonrası açıklama yapıyor.

"3 tane kanun tasarısı görüşüldü. Birincisi bankacılık kanununda değişiklik yapılması ile ilgili...

Treör suçluları banka kurucu olamayacak.

İkinci kanun tasarısı, gelir vergisi kanununda bazı değişiklikler yapılmasına dair kanun tasarısı. Amaç ekonomide rekabet gücünü artırmak. İstihdamı teşvik etmek. Yeni kanunla vergi kaçağının önlenmesi amaçlanıyor.

Kısa çalışma ödeneği uygulaması başlatılacak. Kriz döneminde iş akdinin feshedilmemesi amaçlanıyor.

Üçüncü olarak çeklerle ilgili kanun... Yeni kanunla beyannamelerin tekleşmesi hedefleniyor. Büyük çaplı yatırımları kolaylaştırmaya yönelik bir çalışma..

Özel iletişim vergisi oranı indirilecek.

Hurda araç indirimi ile ilgili düzenleme yapıldı. trafiğe zarar veren ömrünü tamamlamış araçların trafikten çekilmesi ile ilgili düzenleme...

Enerji yatırımı yapan kamu kuruluşlarının borçları yeniden düzenlenecek.

Avrupa Birliği ve dış politikaya ilişkin değerlendirme yapıldı. Önümüzdeki günlerde diğer partilerde ziyaret edilecek. 2009 yılında biz üzerimize düşen şeyleri yapacağımız yıl olacak. Biz gayretlerimizi gösteriyoruz. AB'de bir çabanın içine girmesi lazım. Başlıklardan 8 tanesi Kıbrıs'la ilgili 5 tanesi Fransa ile ilgili bloke edilmiş durumda. Biz üzerimize düşen çabayı gösteriyoruz. Tüm partilerimizden katkı bekliyoruz."Kaynak:
Bu haber toplam 1230 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri