Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

3. havalimanıyla ilgili flaş açıklama!

11.02.2014 11:55
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, İstanbul 4. İdare Mahkemesi'nin durdurma kararını yönelik bir açıklama yaptı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, İstanbul'a inşa edilecek 3. Havalimanının ÇED olumlu raporu yürütmesinin geçici olarak durdurulmasına ilişkin yerel mahkemece verilen kararın, yapılan iş ve işlemleri durdurmasının söz konusu olmadığını; proje ile ilgili süreçlerin planlandığı şekilde devam ettiğini bildirdi.DHMİ'den yapılan açıklamada, bazı yayın organlarında İstanbul Yeni Havalimanı inşaatının (projesinin) durdurulduğu şeklinde haberlerin yer alması üzerine açıklama yapma gereği duyulduğu belirtildi.

Söz konusu mahkeme kararının, havalimanı ÇED olumlu kararının yürütülmesinin geçici olarak durdurulmasıyla ilgili olduğunun altı çizilen açıklamada, bu konuda gerekli hukuki işlemlerin konunun tarafı olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütüldüğü kaydedildi.

Mahkeme kararının 3 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilen İstanbul Yeni Havalimanı ihalesi neticesinde imzalanan sözleşme doğrultusunda yapılan iş ve işlemleri durdurmasının söz konusu olmadığı vurgulanan açıklamada, proje ile ilgili süreçlerin planlandığı şekilde devam ettiği bildirildi

 

Bu haber 1,451 kez okundu.

http://akhbarturkiya.com

 
Bu haber toplam 1142 defa okunmuştur
alın!
ekrembey
ya ne kadar sevinirdiniz değilmi şu havaalanını nasıl etsekte engellesek diye yanıyor çatlıyorsunuz.bu kervandan size kemik yok yürrrüüüüü!
11 Şubat 2014 Salı 20:45
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri