Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yarın trafiğe kapalı olacak yollar

29.08.2012 23:38
30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle İstanbul ve Ankara'da bazı yollar 08:30-14:00 arası trafiğe kapatılacak.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, kutlamalar kapsamında trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar belirlendi.

Buna göre, 30 Ağustos Perşembe günü 07.00-16.00 saatleri arasında, Topkule-Mahmutbey Köprüsü-Vatan Caddesi (Aksaray metro istasyonuna kadar) ve bu yollara çıkan bütün yollar, Topkule-Mahmutbey Köprüsü-Vatan Caddesi-Topkapı-Edirnekapı kavşağı-Vatan Caddesi kesişim noktası, Mahmutbey yolu-Topkule arasında kalan yol, Mahmutbey Köprüsü-Sultançiftliği kavşağı arasında kalan yol, Mahmutbey Köprüsü-Habipler yolu (Sultançiftliği yolu) trafiğe kapalı olacak.

Belirtilen saatlerde D-100 Karayolu'ndan Vatan Caddesi'ne gidecek sürücülerin, Haliç Tüneli, Edirnekapı, Fevzipaşa Bulvarı, Aksaray veya Haliç Tüneli, Ayvansaray ışıklarından Balat yolunu takiben Unkapanı ve Sirkeci istikametlerini, E-80 Karayolu'nu kullanacak sürücülerin, Doğan Medya Center karşısından TEM istikametini, sahil yolunu kullanacak sürücülerin de sahil güzergahından Yenikapı-Kumkapı-Sirkeci yönünü kullanmaları gerekiyor.

Vatan Caddesini kullanarak Fatih'teki hastanelere gelecek olan ambulans ve diğer araç sürücülerinin sahil yolunu tercih ederek, Samatya'dan bölgede bulunan hastanelere yönelmeleri, Fatih'ten bu hastanelere gidecek sürücülerin de Atatürk Bulvarı-Aksaray ve Millet Caddesi'ni tercih etmeleri istendi.

ANKARA'DA BU YOLLAR KAPALI

30 Ağustos 2012 günü, 08.30-14.00 saatleri arasında Atatürk Kültür Merkezinde yapılacak geçit töreninde bazı yollar trafiğe kapatılacak. Hipodrom Caddesi; İstanbul Yolu Yenimahalle köprüsünden Ulaştırma kavşağına (Hipodrom Caddesi-Kazım Karabekir Caddesi kavşağı) kadar çift yönlü olarak 08.30-14.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacak.

Konya Yolu'nda ise Turgut Özal Bulvarı Akköprü kavşağından Konya Yolu istikameti Çiftlik kavşağına kadar trafik çift yönlü olarak 08.30-14.00 saatleri arasında kapatılacak.

Kazım Karabekir Caddesi; İstanbul Caddesi-Kazım Karabekir Caddesi kavşağından Ulaştırma Kavşağına kadar Tandoğan kavşağına gidiş istikameti tek yönlü olarak 08.30-14.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacak. Kazım Karabekir Caddesi; 08.00-14.00 saatleri arasında ise Ulaştırma Kavşağından İstanbul Caddesi-Kazım Karabekir Caddesi Kavşağına kadar İstanbul Caddesi istikametine gidişinin de Tören Kıtalarının araçlardan indirilip AKM tören alanına geçişlerinde ve tören sonunda alandan çıkışları sırasında, araç trafiği kontrollü olarak kapatılacak.

Yarın saat 08.45'te Anıtkabirde yapılacak törenlerle ilgili olarak, Gençlik Caddesinin, Tandoğan Kavşağından geliş istikametinin sağ şeridi trafiğe kapatılacak. Akdeniz Caddesinin Gençlik Caddesine gidiş istikametinin sağ şeridi ise saat 07.30'dan itibaren etkinliklerin sonuna kadar gerektiğinde kısa süreli olarak trafiğe kapatılacak. 

Bu haber toplam 2042 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri