Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demircan "30 Ağustos muazzam bir zaferdir"

29.08.2017 12:51
Sağlık Bakanı Demircan: - "30 Ağustos, yokluklar içinde, zor koşullarda, vatan aşkı ve imanla kazanılmış muazzam bir zaferdir"

ANKARA (AA) - Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 30 Ağustos'un yokluklar içinde, zor koşullarda, vatan aşkı ve imanla kazanılmış muazzam bir zafer olduğunu vurguladı.

Demircan, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Zaferin 95'inci yılının milletçe büyük bir gurur ve coşkuyla kutlandığını belirten Demircan "Tarihi kahramanlıklarla dolu yüce milletimiz, 30 Ağustos'ta yeni bir destan yazmış, kendisi için biçilen kefeni parçalamıştır. 30 Ağustos, yokluklar içinde, zor koşullarda vatan aşkı ve imanla kazanılmış muazzam bir zaferdir." değerlendirmesini yaptı.

Milletimizin Malazgirt'te, Çanakkale'de ve 30 Ağustos'ta olduğu gibi 15 Temmuz'da da istiklaline karşı yapılan saldırılarılara geçmişinden aldığı ilham ve vatan sevgisiyle gereken cevabı verdiğini hatırlatan Bakan Demircan, mesajında şunları kaydetti:

"Dahili ve harici düşmanlara yine meydanı dar etmiştir. Ecdadımızdaki ruhun, bugün bizlerde de eksiksiz var olduğunu görmek, geleceğimizin en büyük teminatıdır. 30 Ağustos Zaferi'ni bir kez daha kutlarken, başta Mustafa Kemal olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ahirete göçen kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum." 

Kaynak:
Bu haber toplam 1160 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri