Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

30 Ağustos'ta Bir İlk Yaşanıyor

30.08.2011 11:00
Türkiye, sivilleşme adımlarından bir diğerine bugün şahit oldu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini kabul etti...

 sene 30 Ağustos'ta bir ilk gerçekleşiyor. Daha önce 30 Ağustos Zafer Bayramı tebrik törenine, ev sahipliğini Genelkurmay Başkanı yapardı. Genelkurmay Başkanı’nın yanında ise kuvvet komutanları yer alırdı.

Kabulleri bu sene ise Başkomutan sıfatı ile Cumhurbaşkanı Abdulah Gül yapıyor.

Cumhurbaşkanı Gül'e bu kabulu yapma teklifi geçtiğimiz günlerde Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'den gelmiş, Gül de teklifi çok doğru bulduklarını belirtmişti. Gül şunları söylemişti:

 

"Bu 30 Ağustos’ta başkomutan olarak bütün kutlamaları ben kabul edeceğim. Bu, Genelkurmay Başkanımızın teklifidir. Düşünce onlardan geldi. Genelkurmay Başkanımız, Başbakanımız MGK’dan önce yaptığımız konuşmada Genelkurmay Başkanı’nın getirdiği bir düşünceydi. Biz de çok doğru bulduk. Uygulama bundan sonra böyle olacaktır. Geçen Askeri Şura’da da, Milli Güvenlik Kurulu’nda da yeni uygulamaları herkes takip etti. Silahlı Kuvvetlerimiz de komutanlarımız da bundan çok memnundur. Bunlar hep olması gereken şeyler. Her şeyin bir zamanı var demek ki..."
 

Bu haber toplam 1872 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri