Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"30 AKP'Lİ MİLLETVEKİLİ İSTİFA EDECEK"

01.05.2013 12:53
AKP'de 25-30 kişi arasında milletvekilinin, partiden istifa edeceğini iddia eden İnce, CHP'nin İstanbul'u alacağını ve laiklerin moral bulacağını da söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem İnce, AKP'de 25-30 kişi arasında milletvekilinin, partiden ayrılacağına dair duyumlar aldığını açıkladı. İnce konuşmasında, "Bizİstanbul'u aldığımız taktirde, insanlara bir moral gelecek. Cumhuriyetçilerin, Atatürkçülerin, laik kesimin morali düzelecek." ifadelerine de yer verdi.

Muharrem İnce'nin Akşam'a verdiği röportajdan dikkat çeken bazı bölümler:

'AK PARTİ'DE İSTİFA' İDDİASI

AKP'de de istifa rüzgarları olacağına dair duyumlarım var. 25-30 kişi arasında milletvekili, partiden ayrılacak. AKP'den ayrılacak milletvekilleri olacak. Bunları yazan gazete yok. CHP'de bunlar konuşulsa haber olmuştu.

İSTANBUL'U ALDIĞIMIZDA LAİKLERİN MORALİ DÜZELECEK

İstanbul Büyükşehir Belediye adaylığı sıradan bir adaylık değil. İstanbul Belediye Başkan adaylığı, sadece park,yol kanalizasyondan ibaret değil. İBB adaylığı siyasetin bir kırılma noktası olacak. Biz İstanbul'u aldığımız taktirde, insanlara bir moral gelecek. Cumhuriyetçilerin, Atatürkçülerin, laik kesimin morali düzelecek. Bir belediye başkanlığının ötesinde bir seçim bu. Kafamda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yok. Bu bir parti görevidir. Ben üyelerle bir önseçim olmasını savunuyorum. Adayın, partiye kayıtlı bütün üyelerle belirlenmesini istiyorum. Yapılan bir takım anketlerde adım geçiyor ancak benim böyle bir talebim yok.

Bu haber toplam 2588 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri