Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

300 kişiyi öldürüp 400 kişiyi kaçırdılar

17.01.2016 13:32
DAEŞ militanları Suriye'nin kuzeyinde gerçekleştirdiği saldırıda 300 kişiyi öldürdü, 400 kişiyi kaçırdı.

Suriye rejimi, DAEŞ militanlarının ülkenin kuzeydoğusundaki Deyr ez-zorkentinde gerçekleştirdikleri katliamda 300 kişiyi öldürdüğünü duyurdu. Bölgeden çelişkili haberler gelirken, Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, terör örgütünün ele geçirdiği el Baghaliyeh mahallesinde aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 400 sivili kaçırdığını duyurdu.

'YAŞLI, KADIN, ÇOCUK' DEMEDİLER, KİMİ GÖRSELER ÖLDÜRDÜLER

Suriye resmi haber ajansı SANA, dün gün boyunca düzenlenen saldırılarda öldürülenlerin büyük kısmının yaşlı insanlar, kadınlar ve çocuk olduğunu öne sürdü.

400 SİVİLİ KAÇIRDILAR

AFP'nin haberine göre; İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları, terör örgütünün şehrin kuzeyindeki el Baghaliyeh mahallesini ele geçirdiğini ve aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 400 sivili kaçırdığını açıkladı.

EN KANLI SALDIRI

Associated Press'in haberine göre; Şam'ın iddiaları doğrulanırsa, bu, DAEŞ'in bir gün içerisinde gerçekleştirdiği en kanlı katliamlardan biri olacak.

80'İ ASKER, GERİSİ SİVİL

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, dün yaptığı açıklamada, en az 135 kişinin öldürüldüğünü belirtti.

Bölgedeki aktivistler aracılığıyla Suriye iç savaşının tüm ayrıntılarını belgeleyen Gözlemevi, katliamda öldürülenlerin yaklaşık 80'inin asker ve Şam rejimi yanlısı milisler; geri kalanının ise siviller olduğunu duyurdu.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, katliam kurbanlarının çoğunun vurularak ya da başları kesilerek öldürüldüğü bilgisi de paylaştı.

Bu haber toplam 1084 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri