Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

33 er olayına ilişkin büyük skandal!

15.11.2012 12:09
Mehmet Ali Şahin, "33 şehit erin dosyası kayıp" olduğu iddialarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Mehmet Ali Şahin 'e dosyaları kayıp olduğu ortaya çıkan 33 er olayı da soruldu. Şahin, "Uzun bir zaman geçmesine rağmen bu konu hala tartışmalıdır ve soru işaretleri vardır. Şemdin Sakık'ın da açıklamaları olmuştu. Bu konunun üzerine hassasiyetle gidilmeli, bir takım iddialar var araştırılmalı. Bu dosya niçin kayboldu, kim kaybetti, kime emanet edildi, nerede kayboldu? Vahim bir durumdur bu dosyanın kaybedilmiş olması." dedi. Dün gazetelerde dosyanın kaybolduğu haberi yer almıştı.

İNFAZ EDİP AÇLIK GREVİNDE ÖLDÜ DİYEBİLİRLER

AK Parti Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, terör örgütü PKK'nın, cezaevlerinde bulunan örgüt mensuplarını infaz edip, devam eden açlık grevlerinde hayatını kaybetmiş gibi gösterebileceği uyarısında bulundu. "PKK öylesine acımasız bir örgüt ki cezaevinde herhangi birini infaz edebilir ve açlık grevi nden dolayı hayatını kaybetti diye açıklama yapabilirler. Böylece dünya kamuoyuna mesaj verebilir ve terör örgütü yandaşları birçok yerde kargaşa çıkarabilirler" şeklinde konuşan Şahin, Adalet Bakanlığı ve cezaevi yönetimi yetkililerini bu konuda dikkatli olmaya çağırdı.


"KAYIT BULUNAMADI" CEVABI
Bingöl'de 19 yıl önce izinden dönen 33 erin şehit edildiği olayla ilgili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturmada çarpıcı bilgilere ulaşıldı. İddiaya göre bu yıl Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında hem sivil hem askerî mahkemeden dosyayı isteyen savcıya ‘Herhangi bir kayıt bulunamadı.' cevabı verildiği ileri sürüldü. Aynı durumla 2009'da dönemin Ergenekon savcısı Zekeriya Öz de karşılaşmıştı. 

Bu haber toplam 2064 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri