Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

33 şehit olayında ŞOK SES KAYDI!

12.04.2012 16:35
1993'te 33 askerin PKK'lılar tarafından şehit edilmesi olayında Ergenekon-PKK ilişkisine dikkat çeken şok ses kaydı...

1993'te 33 askerin PKK 'lılar tarafından şehit edilmesi olayında Ergenekon -PKK ilişkisine dikkat çeken şok ses kaydı...

Kayıttaki kişilerin Ergenekon tutuklusu Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile eşi Muzaffer Ersöz ve Avukatı Ali Rıza Dizdar olduğu iddia ediliyor.

Kayıtta, Avukat Ali Rıza Dizdar olduğu iddia edilen kişi, Ersöz çiftine Bingöl'de 33 erin şehit düştüğü olaydaki ihaneti anlatıyor; PKK yöneticileri ile yaptığı görüşmelerden söz ediyor.

Ayrıca, gazeteci Cengiz Çandar ile Güneri Civaoğlu'nun Öcalan'la görüştüklerini, bu isimlerin Öcalan'la yatakhanede çekilmiş fotoğraflarının bulunduğunu anlatıyor.Youtube'da yayına konulan bomba ses kaydının dökümü;

TIKLA DİNLEAVUKAT ALİ RIZA DİZDAR: HOCA BEE… BEN İSTİHBARATÇI OLSAYDIM İYİ OLURMUYDU DİYORSUN HAA?

MUZAFFER ERSÖZ: VALLA İYİ OLURMUŞSUN

LEVENT ERSÖZ :KESİNLİKLE

AVUKAT ALİ RIZA DİZDAR: HAA!

LEVENT ERSÖZ: KESİNLİKLE

AVUKAT ALİ RIZA DİZDAR: KESİNLİKLE

MUZAFFER ERSÖZ: ŞEY, ŞU DOKTORLAR VARYA SES ÇIKMADI

AVUKAT ALİ RIZA DİZDAR:
PKK 'NIN 2 VE 3 NUMARASIYLA DA KONUŞTUM. ALİ HOCAYLA KONUŞTUM. ÖZCAN'DI DİMİ SOYADI. AVRUPA SORUMLUSU.

LEVENT ERSÖZ: ALİ KAYTAN

AVUKAT ALİ RIZA DİZDAR: HA..

LEVENT ERSÖZ: ALİ KAYTAN

AVUKAT ALİ RIZA DİZDAR: Bİ DE ÖLDÜRÜLEN VAR. HANİ PARALARI ALDI GİTTİ FİLAN. ASLINDA İH İH BAYIK DEĞİLDE…

LEVENT ERSÖZ: ALİ KAYTAN

AVUKAT ALİ RIZA DİZDAR: DEĞİL DEĞİL DEĞİL BEN BRÜKSEL'DE BUNLARLA DA KONUŞTUM YA. BEN BUNLARLA KONUŞTUM NAPIYOSUNUZ DEDİM YA. SİZ APTALSINIZ DEDİM YA. ERCAN KARALİ NE DEDİ, NE DEMEK İSTİYOSUNUZ, DEDİ. APTALSINIZ, DEDİM YAA. SİZ DEDİM, ŞEYE DEDİM. BOMBA KOYUYORSUNUZ SULTANAHMETE DEDİM. KENDİ YANDAŞLARINIZI ÖLDÜRÜYORSUNUZ, DEDİM. SİZ APTALSINIZ DEDİM. Bİ DE NERDE EĞLENDİM BİLİYOR MUSUN? BİZİM İSTANBULDAKİ… BAK BEN ŞEYİN TOHAF'IN ÜYESİYİM HA! TOHAF'A GİTMİYORUM BAK BAK. ÇIKARIN ÇIKMAK İSTİYORUM ÇIKARMIYORLAR BENİDE ANLAYIŞLA… SENDEN BÖYLE BİR ELEŞTİRİME MÜTEKİP BENİ TOPLANTIYA ÇAĞIRIYORLAR. ŞİMDİ ORMANLARI YAKALIM DİYORLARDI. NASIL İĞRENÇTİLER, AVUKAT DİYORDU BUNU YAV. ORMANLARI YAKALIM DİYORDU.

MUZAFFER ERSÖZ: NE YAPACAKTI NE GEÇECEKTİ ELİNE?

AVUKAT ALİ RIZA DİZDAR: TURİZME BALTA VURALIM,

LEVENT ERSÖZ: ZARAR VERMEK YANİ

MUZAFFER ERSÖZ: İNANMIYORUM YAA…

AVUKAT ALİ RIZA DİZDAR: NEYE İNANMIYORSUN?

LEVENT ERSÖZ: TERÖRİSTLER İŞTE

AVUKAT ALİ RIZA DİZDAR: YANİ MESELA TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ DE SİNİRLERİ BOZULMUŞTU. NERDE BOZULMUŞTU BİLİYOR MUSUN? O KANDİL DAĞI HİKAYESİNDE BÜTÜN ORMANLARA BOMBALAR YAĞDIRDILAR. YAĞMADI MI? YAĞDI…

MUZAFFER ERSÖZ: YAKTIN ORMANLARI…

AVUKAT ALİ RIZA DİZDAR: FAKAT EN HOŞUMA GİDEN BENİM BABAMIN MEMLEKETİ YA. BEN BABAMIN MEMLEKETİ İLE İFTİHAR EDERİM HA… BİZ ERZİNCAN'LIYIZ. KEMAHLIYIZ. O KARAKOÇAN KÖYÜ OLMASINA RAĞMEN SİLAH ALMADILAR BİLİYOR MUSUN ERZİNCANLILAR? O MAKSAT SİLAH… SONRA ÖĞRENDİĞİM BİR ŞEYİ SENLEN PAYLAŞAÇAM. FAKAT ŞU GÖRÜLDÜ.
RAHMETLİ ANAMIN BU KADAR HASTANEDE YATARKEN O ZAMAN ÖĞRENMİŞTİM. ÖĞRENDİĞİM SANA PAYLAŞACAM. HERKESE DE, BAZI İNSANLARADA ANLATTIĞIM HALDE İNANMADI VEYA İNANMAMAZLIKTAN GELDİ. BAK HOCAM… 31 ASKER OLAYI VAR.

LEVENT ERSÖZ :33

AVUKAT ALİ RIZA DİZDAR: 33…. BU ADAMIN ADI ALBAY HASAN'DI. BENİM TANIDIĞIM. ALLAH RAHMET ETSİN, ÖLDÜ. BEKİR BEKİR BEKİR BEKİR BEYDİ. ALBAY BEKİR. BEKİR BEY BANA DEDİ Kİ. AVUKAT BEY DEDİ. BEN DEDİ. BU 33 ASKERİ DEDİ. GETİRECEK PİLOT ALBAYIYIM, DEDİ. HAVACI DEĞİLSİN DEDİM SEN? HAYIR. KARACILARIN DEDİ. PİLOTLARI VARDIR, DEDİ. BEN ÇÜNKÜ ARAŞTIRAMADIM, YANİ ARAŞTIRAMADIM GÜCÜM YETMEDİ. ARAŞTIRMAK ÇOK İSTİYORDUM. BANA YARDIM EDERSEN ARAŞTIRALIM. BEN BUNU KİTAP HALİNE GETİRMEK İSTİYORUM. DEDİ Kİ…
33 TANE ASKERİ DEDİ. BEN DEDİ ANKARA'YA GÖTÜRECEKTİM, DEDİ. TURGUT ÖZAL'IN ZAMANINDA. BEN DEDİ. TAM DEDİ ANKARA'YA GÖTÜRECEĞİM SIRADA DEDİ BİZE BİR EMİR GELDİ, DEDİ. ASKERLERİ DEDİ BEN DEDİ UÇAKTAN İNDİRDİM, DEDİ. KARACILARIN NAKLİYE UÇAĞI VAR MI?

LEVENT ERSÖZ: EVET.

AVUKAT ALİ RIZA DİZDAR: HA… İNDİRDİM DEDİ. PEŞMERGELERİ BİNDİRDİK DEDİ.

LEVENT ERSÖZ: KARACILARIN DEĞİL DE ŞEY BU ÖZEL KUVVETLERİN UÇAĞI.. HA.. VAR AMA.

AVUKAT ALİ RIZA DİZDAR: AMA KARACI UÇ… BU ADAM BEKİR BEY, KARACIYDI. ALBAY.

LEVENT ERSÖZ: ÖZEL KUVVETLERDE VAR BİR SÜRÜ.

AVUKAT ALİ RIZA DİZDAR: YANİ BEN DEDİ UÇARACAKTIM. O ASKERLERİ DEDİ. ANKARAYA GÖTÜRECEKTİM DEDİ, BANA EMİR GELDİ DEDİ. EMİR ÜZERİNE BEN DEDİ… DEDİ EMİR ÜZERİNE DEDİ. BEN DEDİ ASKERLERİ İNDİRDİM DEDİ. ASKERLER DEDİ OTOBÜSLE GİTTİ VE BEN PEŞMERGELERİ GÖTÜRDÜM ANKARAYA DEDİ. YANİ IHH BARZANİNİN PEŞMERGELERİNİ ANKARAYA GÖTÜRDÜM DEDİ. YOLDA DEDİ ASKERLER ÇEVRİLDİ DEDİ. ŞEYİ HARIL HARIL ARIYORUM BULURSAM GETİRECEĞİM ONU DA. ŞU ÇOCUKLARIN ÖLÜM FOTOĞRAFINI ÇEKEN BENİM MÜVEKKİLİM VARDI. HANİ HALEPÇE KATLİAMININ FOTOĞRAFINI ÇEKEN. ORDA HERKES ÇEKMİŞTİ DE O KULLANMIŞTI. BANA GÜNERİ CİVAOĞLU'NUN VE DİĞERLERİNİN CENGİZ ÇANDAR'IN DOĞU PERİNÇEK'İN OSMAN ÖCALANLA BERABER YATAKHANEDE TEK FOTOĞRAFLARINI DA VERDİ. ASIL BİRALAR BENDE. AMA NEREYE KOYDUM BULAMIYORUM İŞTE… YAA ONLAR VAR.
ŞİMDİ BU 33 ASKER OLAYI BÖYLEYMİŞ. O GÜN DE BARIŞ HAREK..ŞEYİ VARDI. OLAYI VARDI. MESELA ŞEYİ ÇOK MERAK EDİYORLAR

LEVENT ERSÖZ: ATEŞKES…

AVUKAT ALİ RIZA DİZDAR: ATEŞKES VARDI. BUNUN ÜZERİNE BOZULDU. ŞEYİ DE MERAK EDİYORDUM. ONU DA TESADÜFEN ÖĞRENEBİLDİM.

Kaynak: youtube.com 

Bu haber toplam 2498 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri