Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

33 Yılın En Soğuk Gününü Yaşadı

30.01.2012 18:15
Bu yıl Türkiye diğer yıllara göre daha soğuk günler yaşıyor. Hatta İstanbul son 33 yılın en soğuk gününü dün yaşadı.

Marmara Bölgesi son yılların en soğuk gününü yaşadı. İstanbul'da 33 yılın en soğuk günüydü .

Çatalca'da (eksi) - 8.0 derece ölçüldü. İstanbul son olarak 1979 yılının ocak ayında eksi 7.9 dereceyi görmüştü.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

İSTANBUL'DA SOĞUK REKORU KIRILDI

İstanbul son 33 yılın en soğuk gününü yaşadı. Çatalca radar istasyonunda (eksi) 8.0 ölçüldü. İstanbul böylesine bir soğuğu 1979 yılının ocak ayında yaşamış ve dereceler -7.9' u göstermişti.

MARMARA BU KADAR SOĞUĞA ALIŞIK DEĞİL

İstanbul'un dışında Marmara Bölgesinin diğer illerinde de son 24 saatte rekorlara yaklaşan ölçümler yapıldı. Ölçülen değerler şöyle ; Çanakale (Gökçeada) -5.0, Kırklareli -10.5 ,Tekirdağ (Malkara) -10, Edirne -9.6

Yağış nedeniyle Büyükçekmece'de bir TIR göle uçtu; TEM otoyolu bir süre kapandı. Saatler sonra açılan yol, hala yoğun. Köprü geçişlerinde ise yoğunluk var.


PERŞEMBEYE KADAR KAR VAR
Kentte kar yağışı salı ve çarşamba günleri de aralıklarla etkisini gösterecek. Hava sıcaklıkları kar yağışının etkisiyle 3 ve 5 derece azalırken, kuvvetli rüzgarla don ve buzlanma bekleniyor.

Hava sıcaklığının bugün için en düşük eksi 1 derece, en yüksek 2 derece, salı günü en düşük eksi 2, en yüksek 1, çarşamba günü en düşük eksi 1, en yüksek 1 derece olması bekleniyor.

 

EN SOĞUK KARS, EN SICAK ANTALYA
24 saatlik ölçümlere göre Türkiye'nin en soğuk ili Kars, en sıcak ili de Antalya (Alanya) oldu. Kars merkezde dereceler -26.9 u gösterirken, Alanya'da 9.0 derece ölçüldü.

Türkiye donuyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son 24 saatlik ölçümlerinden derlenen bilgilere göre dün Kars, Türkiye'nin en soğuk iliydi. Kars merkezde sıfırın altında 26.9 derece ölçüldü. Türkiye'nin en sıcak ili de Antalya oldu. Alanya'da 9 derece sıcaklık ölçüldü.

 

Bu haber toplam 3276 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri