Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

39 yıllık paralel imam her şeyi itiraf ettti

26.12.2015 13:47
Paralel yapının insanların dini duygularının nasıl sömürüldüğü bütün ayrıntılarıyla ortaya çıkarken örgütün kirli yüzü bir kez daha deşifre oldu.

ETÖ'nün içinde 39 yıl görev yapan Ege bölgesi askeri kanat sorumlusu Hüseyin Uğur Sarıçiçek, paralel yapınınKurban Bayramı'nda insanları nasıl kandırdığını anlattı.

Kurban paralarının cemaatin kasasına gittiğini ifade eden Sarıçiçek 'Cemaat, himmet ve kurban paralarını toplayıp kurbanları kesmiyordu. Toplanan paralarının hepsi cemaatin kasasına gidiyordu' dedi. Sarıçiçek, kurban ve himmet paralarıyla zamparalık yapıldığını da sözlerine ekledi.

Cemaatin dini duyguları nasıl istismar ettiğini anlatan Sarıçiçek şu ifadeleri kullandı;

GÖSTERMELİK KURBANLAR VARDI

Her Kurban Bayramı'nda kurbanlar toplanırdı. 3 tane 5 tane ne olursa toplanan kurbanlar kesilse ortada kurban kalmazdı. Vekaleten kesilecek denilerek  insanlar kandırılıyordu. Bu kurbanların hiç biri kesilmiyordu. Birileri geliyordu kurbanını seçiyordu ama o kurbanlar işaretlenmiyordu. Onlar gittikten sonra o kurbanı başkalarına satıyordum.  Kasaplara satılan kurbanların paraları cemaatin kasasına gidiyordu.

Bu haber toplam 1740 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri