Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

4 yıl önce bu tweeti atmıştı!

03.02.2015 01:56
Öldürülen Japon gazetecinin attığı tweet paylaşım rekorları kırıyor.

IŞİD’in kısa bir süre önce infaz görüntülerini yayınladığı iki Japon gazeteciden biri olan 47 yaşındaki Kenji Goto’nun twitter hesabında 4 yıl önce yayınladığı mesaj sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.

“BEN ARAP KARDEŞLERİMDEN…”

7 Eylül 2010 tarihli mesajında:

“Gözlerimi kapatıyorum ve kıpırdamıyorum. Öfkelenir ya da bağırırsam bu her şeyi bitirir. Bu duaya yakın bir şey. Nefret insanlar için değil. Ancak tanrı yargılar. Ben Arap kardeşlerimden bunu öğrendim”

Pazartesi günü 20.000 retweet alan Goto’nun twitter hesabındaki bu mesaj birçok kullanıcı tarafından paylaşıldı. Tolerans ve hoşgörü ifadeleri içeren bu mesaj Japon twitter kullanıcıları tarafından, Goto’nun Sierra Lione, Afganistan ve Irak’ta çocukların çektiği acı üzerine yaptığı haberlere olan hayranlık ifadeleriyle birlikte paylaşılıyor.

Goto’nun son attığı tweet ise Ekim ayı tarihli. Hesabın Goto’ya ait olduğu arkadaşı Toshi Maeda tarafından da teyit edildi.

Bu haber toplam 1724 defa okunmuştur
öldürüldü ise...
Mehmet Köse
o zaman eğer öldürüldüyse öldürülme sebebi belli "sen nasıl o insanları seversin ve olumlu haberler yaparsın" deaş ın aklı bunu gerektiriyor.
03 Şubat 2015 Salı 12:40
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri