Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'4 Yıldır Türkleri Rüyamızda Görüyoruz'

14.10.2011 12:34
Hırvatistan teknik direktörü Biliç, Türkiye eşleşmelerini değerlendirdi ve bakın neler söyledi...
Hırvatistan Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Slaven Biliç, Türkiye'nin, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası play-off turunda takımıyla eşleşmesiyle ilgili, "Güçlü ve büyük bir rakiple eşleştik, fakat hep iyilerin karşısında en iyi oynadığımızı da söylüyoruz" dedi.

Biliç, Polonya'nın Krakow kentinde bugün yapılan 2012 Avrupa Kupası için play off karşılaşmalarının kura çekimini Zagreb'den takip etti. Biliç, Hırvatistan'ın Türkiye ile eşleşmesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin güçlü ve büyük bir rakip olduğunu belirterek, "Fakat hep iyilerin karşısında en iyi oynadığımızı da söylüyoruz. Rakip güçlü, fakat bizden güçlü değil. İkinci karşılaşmayı evimizde oynamamız da bizim için avantaj" diye konuştu.

Ay-yıldızlı takımın son eleme maçları boyunca sergilediği futbol kalitesinin birçok kez değiştiğine tanık olduğunu belirten Biliç, şunları kaydetti: "Türkiye, çok iyi oyuncuların yanı sıra dünyanın en iyi teknik direktörlerinden birine sahip. Ama kendimize güveniyorum, 4 yıldır onları (Türkiye) rüyamızda görüyoruz ve bu şekilde maçı bekliyoruz. Viyana'nın intikamını almak için muhteşem fırsatımız oldu ve bu maçı dört gözle bekliyorum." Biliç, Türkiye'yi "ses getiren bir rakip" olarak nitelendirerek, "Rakibimiz en çok ses getiren takım fakat örneğin Bosna-Hersek'ten daha iyi midir? Onlara saygı duyarız ve her şeyin bize bağlı olduğunu söylüyorum.

Eşleşmelerde kim gelirse gelsin bizim hedefimizi play off'ta tur atlamak ve bunu yapacağız. Yine söylüyorum, bu fırsatı dört yıl bekledik ve şimdi karşımıza çıktı. Tanrı'ya şükür" şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin, "Neden içerideki maçı fırsat olarak görüyorsunuz?" şeklindeki sorusu üzerine Biliç, "Çünkü hem biz hem de Türkler coşkulu takımlarız. Türkler belki bizden de fazla coşkulu takımdır ev sahibi olarak çıktıkları maçlarda mucize yapabilirler. Biz de böyleyiz ve bu yüzden ikinci maçı Hırvatistan'da oynamamız önemlidir" şeklinde yanıt verdi.

Slaven Biliç, Türkiye'nin Mehmet Topal ve Nuri Şahin gibi çok kaliteli futbolculara da sahip olduğunu, ayrıca Guus Hiddink gibi dünyanın en iyi teknik direktörlerinden biriyle çalıştığına dikkati çekerek ancak her şeye rağmen turu atlamak zorunda olduklarını sözlerine ekledi.

 

 

Bu haber toplam 1800 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri