Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

4. YARGI PAKETİ MECLİS'E GÖNDERİLDİ

23.02.2013 03:30
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 4. Yargı Paketi'nin Meclis'e gönderildiğini açıkladı.

4. Yargı Paketi Bakanlar Kurulu'ndaki imzaların tamamlanmasının ardından Meclis'e gönderildi.

Konuyla ilgili açıklama Bakanlar Kurulu toplantısının ardından düzenlenen basın toplantısında Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç tarafından yapıldı.

Arınç, şunları kaydetti:

''Sayın bakanlarımız da bugün imzalarını atarak, tasarıyı Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gönderdik. Sanıyorum pazartesi gününden itibaren Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin gündeminde olacak.

Öncelikle komisyonda görüşülecek olan tasarının yine önümüzdeki günlerde ivedilikle Genel Kurul'da görüşülmesini hepimiz bekliyoruz.

Yapmak istediğimiz konu genel bir düzenlemedir. Özellikle bildiri ve düşünce açıklamalarda veya propagandada şiddet unsuru yoksa, silaha yöneltmiyorsa, tehdit içermiyorsa her türlü açıklamanın serbest olacağı, en azından suç teşkil etmeyeceği esası getirilmektedir.''

ERGENEKON VE BALYOZ SANIKLARI

"Bu konuda bilinmeyen hiç birşey kalmadı. Herkes tasavvurundaki dördüncü yargı paketi konusunda çok şeyler yazdı. Arkadaşlarımzıın adalet bakanımızın zaman zaman yaptığı açıklamalarda, dördüncü yargı paketinin içeriğini gördük.

Ancak basınımız kısmen bilgisizlikten kısmen de arzu ettiği bir unsur olması bakımından, "Herkes dışarı mı çıkacak, örtülü bir af mı geliyor, Ergenekon veya Balyoz sanıkları bundan istifade mi edecek, hepsi tahliye mi edilmiş olacaklar?" soruları, 4. yargı paketi içerisinde cevabını bulmuyor." 

Bu haber toplam 1948 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri