Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

42 köpekbalığı yavrusu sahile vurdu

07 Şubat 2009 / 09:05
Sahile ölü olarak vuran 42 köpekbalığı yavrusu halk arasında korkuya yol açtı. Bölgede kirliliğe rastlanmadı..
Celaliye ve Kamiloba sahilinde oturan vatandaşlar dün sabah kalktıklarında sahil şeridinde onlarca ölü köpekbalığı yavrusu gördü. Çoğunlukla yazlıkların olduğu bölge sakinleri panik yaşadı. İhbar üzerine bölgeye gelen Sahil Güvenlik ekipleri kıyıda yaptıkları araştırmada 42 adet köpekbalığı yavrusunun ölü olarak karaya vurduğunu tespit etti.

ARAŞTIRMA YAPILDI

Celaliye açıklarına bir adet sismik araştırma gemisi gönderildi. Bölgede bir saat araştırma yapan ekipler, herhangi bir çevre kirliliğine rastlamadıklarını belirtti. 'Mahmuzlu camgöz' türü ölü köpekbalığı yavrularının balıkçılar tarafından yakalandıktan sonra denize döküldüğü tahmin ediliyor.

Adnan Menderes Üniversitesi Fen Fakültesi Hidrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç Dr. Murat Bilecenoğlu "Depremle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Köpekbalıkları hareket kabiliyeti çok yüksek olduğu için sıcak su çıkışına yakalanmazlar. Büyük ihtimalle bir trol teknesinin ağlarına takılmışlardır. Balıkçılarda bunu tekrar denize atmıştır. Bu balıkçıların acemi olduğunu düşünüyorum. Çünkü maddi değeri var" dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1806 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri